Közösség

Vélemény:

 

87 A tettes

(2017)

A tettes

 
dailyfilmsan   2019.01.19 23:36
1

Szövevényes és megható sorozat. Szerintem 2017 legjobb krimi sorozata. Rövid 8-9 részes minisorozat egy nő traumájáról. Az első rész döcög és nagyok a kérdések, de utána úgy belobban a film részről részre táplálja a lángot a történet. Adott a főszereplőnk Biel kisasszony akinek a traumájával találkozunk. Erős a film lélektanilag is nagyon. Olyan kemény témákba nyúl bele mint a keresztény neveltetés, hivatallal való visszaélés, korrupció, családi kötelék és hasonlók. A film technikája kicsit a Q- ügyosztályos filmekre hajaz ( nyomtalanul, fácángyilkosok, palackposta, 64-es betegnapló ) Azt a színvonalat is üti meg azt kell hogy mondjam. Kicsit mintha lassabban halad előre a sorozat a végén pedig katarzis állapotban dülöngélve, sikoltozva vesztem majdnem össze a képernyővel annyira feszes a befejezés.
Szóval simán ajánlom, mert aránylag rövid és lényegre törő részei vannak amik élvezhetőek. A szereplők nagyon jók a sorozat erős szereplőgárdát vonultat fel igaz Jessica Biel csak sír a legtöbb jelenetben de ha nézed rájössz hogy teljesen jogosan. A mellékszereplők is jók, még az is profin viszi a szerepét akinek csak 2 mondatot osztottak. Az atmoszféra is nagyon el lett találva. Két perc idill után kapunk 20 perc nyomasztó érzelmeket bonyodalmat és fejtörőt. Engem nagyon megnyert magának ez a sorozat, a második évadát már elkezdtem és bizton állíthatom az se kutya. Sőt az eddig megnézet epizódok alapján inkább a második évad miatt érdemli ki a misztikus jelzőt a sorozat mint az első miatt.