Közösség

Vélemény:

 

75 Hang nélkül

(2018)

Hang nélkül

 
bgnz367   2018.05.13 21:44
0

Meglehetősen meglepődtem amikor a film végére értem. Mivel elismeréssel adózom a készítőknek. Nagyon tetszett ez a film. Főhőseinknek nincs túl egyszerű dolga egy olyan világban ahol néma csendben kell lenni és adott mellé pár kisgyerek is plusz úton van a következő. Némi nemű segítség az számukra, hogy tudnak jelelni hisz egyik lányuk süketnéma. Viszont azért lássuk be egy csecsemő elég nagy hátrány lesz amint megszületik. Még abban az esetben is ha sikerül csendben véghez vinni a szülést magát. Személyszerint kikerekedett szemekkel néztem a hölgy kikerekedett pociját és vettem tudomásul, hogy ő bizony terhes és ez nem lesz fáklyás menet. Sőt gyakorlatilag ezzel egyenértékűen el is könyvelhetjük, hogy a születés ebben az esetben egyenlő a halállal is. Szóval ez a film tele van nehéz döntések sorozatával, megoldandó problémákkal és folyamatos feszültséggel. Mégis úgy éreztem, hogy szívesebben töltenék még több időt ebben a kitalált világban. Frenetikus élményt nyújtott.Persze hacsak egy egyszerű fantázia világ lenne aligha érne többet mint bármelyik másik ijesztgetős, paráztatós horror film. Hisz itt amellett, hogy rettegünk a szörnyektől még a családi dráma hatása is fokozza az élményt. A gyerekekben dúlnak az érzelmek míg a szülők a rájuk nehezedő felelősséggel kell megküzdjenek. Nagyszerű volt.