Közösség

Vélemény:

 

73 Egy fiú hazatér

(2018)

A drog fogságában

 
Berto49   2019.04.01 16:47
0

Nagyon „szalad a szekér” Lucas Hedges filmes karrierjével. Igaz, korán kezdte, de mostanában két film abszolút főszereplője. Gondolom „apuci”, Peter Hedges is besegít fiacskája felfelé ívelő útjába, tekintve, hogy a tárgyalt filmnek ő a rendezője. Lucas szerepjátszásában semmi extrát nem találok, szerintem nincs különösebben nagy tehetsége. Ez majd a későbbiekben bebizonyosodik, vagy jó esetben nem. Vállalva az empátia teljes hiányát, nem tudtam érzelmileg azonosulni a film főhősével, Bennel. Azt elhiszem, hogy a drogfüggőség kegyetlen megpróbáltatás, amely az érintettre és az egész szerető(!) családra ólomsúllyal nehezedik, csak azt nem értem, hogy Ben miért nyúlt a különböző szerekhez? Jómódú kertvárosi család legidősebb gyermeke, minden adott lett volna a tökéletes társadalmi beilleszkedéshez, de ő nem ezt az utat választotta. Biztos, hogy másképp reagálnék, ha a szűkebb környezetemben találkoztam volna ezzel a problémával, de a sorsom szerencsére ettől megkímélt. Így „csak” őszintén élvezve a régen látott Julia Roberts tökéletes játékát, egy halvány közepesre tudom értékelni ezt a filmet.