Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Egy fiú hazatér (2018)

Ben Is Back

Julia Roberts

sikitozeller   2021. 07. 17.

Az ilyen filmet csak az érintettek tudnák igazán értékelni. Én csak elfogadom, van ilyen is, mivel sosem drogoztam. Roberts megmutatta, hogy igazan jó színésznő, a srác alakításán ez kevésbé látszott.

indingo   2019. 08. 05.

Szerintem a témájában az egyik legjobb. Erős alakítások, megrázó történet főként annak tükrében, hogy nem a gyerek nyúlt a drogokhoz, hanem egy baleset után az orvosa írt fel nem megfelelő mennyiséget.

Berto49   2019. 04. 01.

A drog fogságában

Nagyon „szalad a szekér” Lucas Hedges filmes karrierjével. Igaz, korán kezdte, de mostanában két film abszolút főszereplője. Gondolom „apuci”, Peter Hedges is besegít fiacskája felfelé ívelő útjába, tekintve, hogy a tárgyalt filmnek ő a rendezője. Lucas szerepjátszásában semmi extrát nem találok, szerintem nincs különösebben nagy tehetsége. Ez majd a későbbiekben bebizonyosodik, vagy jó esetben nem. Vállalva az empátia teljes hiányát, nem tudtam érzelmileg azonosulni a film főhősével, Bennel. Azt elhiszem, hogy a drogfüggőség kegyetlen megpróbáltatás, amely az érintettre és az egész szerető(!) családra ólomsúllyal nehezedik, csak azt nem értem, hogy Ben miért nyúlt a különböző szerekhez? Jómódú kertvárosi család legidősebb gyermeke, minden adott lett volna a tökéletes társadalmi beilleszkedéshez, de ő nem ezt az utat választotta. Biztos, hogy másképp reagálnék, ha a szűkebb környezetemben találkoztam volna ezzel a problémával, de a sorsom szerencsére ettől megkímélt. Így „csak” őszintén élvezve a régen látott Julia Roberts tökéletes játékát, egy halvány közepesre tudom értékelni ezt a filmet.

TomÁcs   2019. 09. 19.

Nehezen emészthető film. A történetét az tudja igazán megérinteni aki volt már hasonló helyzetben.

Lonka   2019. 08. 16.

Érdekes story, hogy egy anyának a fiú mindig, minden körülmények között a fia lesz e vagy eljön az a pont amikor el kell engedni a gyerek kezét. Érdekes film.

Greeta   2019. 08. 07.

Nem lehet könnyű egy anyának végig nézni ahogy a gyereke tönkre teszi magát. Amikor a temetőbe viszi a fiát, hogy válasszon sírhelyet az nagyon dúrva volt.

Nik   2019. 07. 08.

Szórakoztató, szívhezszóló és megható történet a családról, a családi köetlékekről, a függőség természetéről és az emberi sors nagy csatáiról remek alakításokkal fűszerezve. Azt hiszem, ezt nem is kell tovább ragozni.

Ez Lucas Hedges és Kathryn Newton harmadik közös filmje a Lady Bird és a Három óriásplakát Ebbing határában után.

A film két színésze, Lucas Hedges és Kathryn Newton Julia Roberts otthonában töltötte a hálaadásnapi hétvégét.

A film forgatása 2017. december 5-én kezdődött meg Yonkersben és Haverstraw-ban, New York államban.

A film világpremierje a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt 2018. szeptember 8-án.

A film remek kritikai fogadtatásban részesült. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 145 szemlézett cikket követően jelenleg 79 százalékon áll (2019. február).

Egyszerűen csak egy érvényes alkotás, amely még napokig dolgozik az emberben, napokig fogalmazza magában a kérdéseket, s csak reménykedik, hogy valamiféle válasz vár rá valahol. több»

Az Egy fiú hazatér összképe azonban a végső rossz szájíz ellenére is lenyűgöző. több»

Pár hónapja még senki sem lepődött volna meg, ha Julia Roberts ezért a filmért begyűjt egy Oscar-jelölést. több»