Egy fiú hazatér

Egy fiú hazatér

Ben Is Back
Julia Roberts

A rehabilitációra szoruló drogfüggő Ben váratlan hazatérése árnyékolja be a Burns család karácsonyát. Anyja bizalmat szavaz neki, ám csakhamar ráébred, hogy múltbeli tettei továbbra is kísértik fiát. A következő 24 óra örökre megváltoztathatja a család… Több

Rendező: Peter Hedges
Író: Peter Hedges
Premier (HU): 2019.03.28.
Forgalmazó: ADS Service

2023.07.25 Jocpappa

Ez olyan film, ami megkövetelte volna az erősebb színészi játékot, ezzel kicsit csúszik szerintem. Ezen kívül viszont nagyon pontos, lehet boncolgatni a karaktereket, jók a párbeszédek. Felépülőként nagy hatással vannak rám a drogos filmek, így 7/10 ... Több

2019.08.05 indingo

Szerintem a témájában az egyik legjobb. Erős alakítások, megrázó történet főként annak tükrében, hogy nem a gyerek nyúlt a drogokhoz, hanem egy baleset után az orvosa írt fel nem megfelelő mennyiséget.

2019.04.01 Berto49

A drog fogságában

Nagyon „szalad a szekér” Lucas Hedges filmes karrierjével. Igaz, korán kezdte, de mostanában két film abszolút főszereplője. Gondolom „apuci”, Peter Hedges is besegít fiacskája felfelé ívelő útjába, tekintve, hogy a tárgyalt filmnek ő a rendezője. Lucas szerepjátszásában semmi extrát nem találok, szerintem nincs különösebben nagy tehetsége. Ez majd a későbbiekben bebizonyosodik, vagy jó esetben nem. Vállalva az empátia teljes hiányát, nem tudtam érzelmileg azonosulni a film főhősével, Bennel. Azt elhiszem, hogy a drogfüggőség kegyetlen megpróbáltatás, amely az érintettre és az egész szerető(!) családra ólomsúllyal nehezedik, csak azt nem értem, hogy Ben miért nyúlt a különböző szerekhez? Jómódú kertvárosi család legidősebb gyermeke, minden adott lett volna a tökéletes társadalmi beilleszkedéshez, de ő nem ezt az utat választotta. Biztos, hogy másképp reagálnék, ha a szűkebb környezetemben találkoztam volna ezzel a problémával, de a sorsom szerencsére ettől megkímélt. Így „csak” őszintén élvezve a régen látott Julia Roberts tökéletes játékát, egy halvány közepesre tudom értékelni ezt a filmet.

2019.09.19 TomÁcs

Nehezen emészthető film. A történetét az tudja igazán megérinteni aki volt már hasonló helyzetben.

2019.08.16 Lonka

Érdekes story, hogy egy anyának a fiú mindig, minden körülmények között a fia lesz e vagy eljön az a pont amikor el kell engedni a gyerek kezét. Érdekes film.

Ez Lucas Hedges és Kathryn Newton harmadik közös filmje a Lady Bird és a Három óriásplakát Ebbing határában után. Szerző: hp

A film két színésze, Lucas Hedges és Kathryn Newton Julia Roberts otthonában töltötte a hálaadásnapi hétvégét. Szerző: hp

A film forgatása 2017. december 5-én kezdődött meg Yonkersben és Haverstraw-ban, New York államban. Szerző: hp

A film világpremierje a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt 2018. szeptember 8-án. Szerző: hp

(2019. 04. 16.)
Fehér karácsony
Egyszerűen csak egy érvényes alkotás, amely még napokig dolgozik az emberben, napokig fogalmazza magában a kérdéseket, s csak reménykedik, hogy valamiféle válasz vár rá valahol. Több

(2019. 03. 27.)
Anya csak egy van, kísértés viszont rengeteg
Az Egy fiú hazatér összképe azonban a végső rossz szájíz ellenére is lenyűgöző. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 03. 27.)
Pár hónapja még senki sem lepődött volna meg, ha Julia Roberts ezért a filmért begyűjt egy Oscar-jelölést. Több

Értékelés: 7.9/10
(2019. 04. 04.)
A téma maga elég mély és komoly, mégis hagy némi kívánni valót maga után annak bemutatása. Jól dolgozza fel ezt a kíméletlen harcot, nagyszerűen hozza a karaktert mind az Oscar-díjas Julia Roberts, mind az Oscar-díjra jelölt Lucas Hedges. Több