Berto49   2019. 04. 01.
A drog fogságában

Nagyon „szalad a szekér” Lucas Hedges filmes karrierjével. Igaz, korán kezdte, de mostanában két film abszolút főszereplője. Gondolom „apuci”, Peter Hedges is besegít fiacskája felfelé ívelő útjába, tekintve, hogy a tárgyalt filmnek ő a rendezője. Lucas szerepjátszásában semmi extrát nem találok, szerintem nincs különösebben nagy tehetsége. Ez majd a későbbiekben bebizonyosodik, vagy jó esetben nem. Vállalva az empátia teljes hiányát, nem tudtam érzelmileg azonosulni a film főhősével, Bennel. Azt elhiszem, hogy a drogfüggőség kegyetlen megpróbáltatás, amely az érintettre és az egész szerető(!) családra ólomsúllyal nehezedik, csak azt nem értem, hogy Ben miért nyúlt a különböző szerekhez? Jómódú kertvárosi család legidősebb gyermeke, minden adott lett volna a tökéletes társadalmi beilleszkedéshez, de ő nem ezt az utat választotta. Biztos, hogy másképp reagálnék, ha a szűkebb környezetemben találkoztam volna ezzel a problémával, de a sorsom szerencsére ettől megkímélt. Így „csak” őszintén élvezve a régen látott Julia Roberts tökéletes játékát, egy halvány közepesre tudom értékelni ezt a filmet.

klimon   2019. 03. 30.

Egy kisebb kaliberű produkcióról van szó egy hatalmas témával, bőven volt ebben szufla, és szerintem amit lehetett, azt el is mondta a film. Persze a történetvezetésnek megvan a maga dinamikája, kell hozzá időnként némi türelem, de ettől függetlenül még így is egy több mint korrekt alkotás.

Nik   2019. 03. 28.

Szórakoztató, szívhezszóló és megható történet a családról, a családi köetlékekről, a függőség természetéről és az emberi sors nagy csatáiról remek alakításokkal fűszerezve. Azt hiszem, ezt nem is kell tovább ragozni.

zirgon   2019. 03. 22.

Ez egy igazán izgalmas történet, ami bőven alá kellett volna dúcolni a filmet, még a színészi alakítások is tökre rendben voltak, csak valahogy nem igazán sikerült esszenciálisan megragadniuk a témát a készítőknek, amit nagyon sajnálok, mert ebben bőven lett volna potenciál. Julia Roberts abszolút jól hozza ezt az anyafigurát, szerintem az egyik legjobb alakítása látható, de sajnos nem tudom azt mondani, hogy újra meg akarom még valaha nézni ezt a filmet.

Turro   2019. 03. 21.

Nem sokat hallottam erről a filmről a díjszezonban, pedig a történetét elnézve tipikus Oscar-alapanyag, és ha az alakításokat nézem, ezen a téren sem kell szégyenkeznie. Az Egy fiú hatatér egy kimondottan szép és erős dráma, ami a műfaj kedvelőinek egész biztosan be fog jönni. Szép 'kerek' négyes jár érte!

Julia Roberts

Az Egy fiú hazatér összképe azonban a végső rossz szájíz ellenére is lenyűgöző. több»

Pár hónapja még senki sem lepődött volna meg, ha Julia Roberts ezért a filmért begyűjt egy Oscar-jelölést. több»

A téma maga elég mély és komoly, mégis hagy némi kívánni valót maga után annak bemutatása. Jól dolgozza fel ezt a kíméletlen harcot, nagyszerűen hozza a karaktert mind az Oscar-díjas Julia Roberts, mind az Oscar-díjra jelölt Lucas Hedges. több»

Ez Lucas Hedges és Kathryn Newton harmadik közös filmje a Lady Bird és a Három óriásplakát Ebbing határában után.

A film két színésze, Lucas Hedges és Kathryn Newton Julia Roberts otthonában töltötte a hálaadásnapi hétvégét.

A film forgatása 2017. december 5-én kezdődött meg Yonkersben és Haverstraw-ban, New York államban.