Danielle Macdonald
Timothée Chalamet
Tracy Letts
Saoirse Ronan

Christine „Lady Bird” McPherson teljesen olyan, mint az édesanyja, Marion, aki szeretettel teljes, makacs és egyben határozott is, és akivel állandóan nézetkülönbségeik adódnak, főként az utóbbi időben. Marion nővérként dolgozik, és mindent megtesz, hogy összetartsa családját, amióta férje… Több

Rendező: Greta Gerwig
Író: Greta Gerwig
Zene: Jon Brion
Premier (HU): 2018.03.01. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2020.09.24 belavagyok

Én egy nagyszájú, öntörvényű, de egyben elkényeztette lányt láttam, aki mellesleg még idegesítő is volt. Nem nyűgözött le a története.

2018.03.09 indingo

Kicsit érdekesebb filmre számítottam. A története nekem nem volt elég mély. A humort sem fedeztem fel a filmben és a történetvezetése is elég zavaros volt. Saoirse Ronan alakítása jellegtelen.

2018.03.03 Deku

Nagyon érdekes volt számomra, főleg a karaktereknek a kidolgozottsága és a köztük feszülő érzelmi kapcsolat volt az ami nagyon megfogott. Szerintem az egyik legjobb film volt. Nagyszerű.

2018.12.04 mamiéstöti2

Nem a vígjátékok közé sorolnám és a története is gyenge volt. Azért egyszer nézhető, a színészi alakítások sem túl meggyőzőek.

2018.03.14 ArpiHajdu és Réci

Nehéz tininek lenni

Meg kell mondjam, én nagyon megkedveltem ezt a filmet. A mindannyiunk életét meghatározó időszakról sokan sokféle filmet készítettek, ám amikor egy olyan alkotás készül el, mint Greta Gerwig első filmje, örömmel látom, hogy egy lerágott csontnak tűnő... Teljes kritika

A film összbevétele 78 965 611 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 18 485 707 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 814 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Greta Gerwing rendező azt javasolta Saorise Ronannek, hogy ne fedje el az aknéit alapozóval a filmben.Szerző: Queenakasha

Az utolsó jelenet, amelyet felvettek az volt, amikor Lady bird és az anyja a kocsiban ülnek és az Érik a gyümölcs hangoskönyvet hallgatják.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Greta Gerwig megtiltotta a színészeinek, hogy okostelefonozzanak a forgatások idején.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Greta Gerwig és operatőr a Frances Ha című filmen dolgoztak együtt korábban és már akkor elhatározták, hogy csinálnak egy filmet, ami teljes egészében Sacramentoban játszódik. Gerwig-nek nagy álma volt, hogy szülővárosában forgathasson.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 03. 02.)
Tényleg repül
Az első szerelem élménye vagy az első álom elérése: nehéz eldönteni, melyik hagy nagyobb nyomot a serdülőben, a felnőttség küszöbén toporgó fiatalban. Oscarra fordítva: vajon a Lady Bird túlszárnyalja-e a Szólíts a neveden fellobbanó érzelmeit a gálán? Mi az előbbi mellé tennénk le a voksunkat. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA.... Több

(2018. 03. 04.)
Az öt Oscar-díjra jelölt Lady Bird, megérdemli a nominációkat és a körülötte kialakult felhajtást. Hiszen rövid időn belül a második olyan film, ami a már említett Call me By Your Name mellett, a fiatal szubkultúrában kultfilmmé nőheti ki magát. 9/10 Több

(2018. 03. 29.)
Lady Bird szárnyain kicsit mindenki visszarepülhet a felnőttkor küszöbe elé, amikor szereleméhes, szabadságra vágyó, meg nem értett, az egész világot gyűlölő kamaszok voltunk. Több

Értékelés: 7.8/10
(2018. 03. 01.)
Kamaszkor még nem volt ilyen vicces
Összegezve azt mondhatom, hogy a film lazán kaphat 75 pontot a 100-ból, mert egy valóban élvezetes vígjáték. Az életet figurázza ki, azt, amilyen valójában, ám pont emiatt marad bennünk a végén furcsa érzés, amelynek eredményeképp nem igazán tudjuk eldönteni, hogy egy komolytalan drámát vagy egy komor vígjátékot néztünk meg.... Több

(2018. 03. 02.)
A Lady Bird egy játékos humorú, csupaszív, virtuóz szereplőgárdával operáló, üdítően kompakt coming of age mozi. 90/100 Több
Most nevess!
2018