Lady Bird (2017)

Danielle Macdonald
Timothee Chalamet
Tracy Letts
Saoirse Ronan

belavagyok   2020. 09. 24.

Én egy nagyszájú, öntörvényű, de egyben elkényeztette lányt láttam, aki mellesleg még idegesítő is volt. Nem nyűgözött le a története.

indingo   2018. 03. 09.

Kicsit érdekesebb filmre számítottam. A története nekem nem volt elég mély. A humort sem fedeztem fel a filmben és a történetvezetése is elég zavaros volt. Saoirse Ronan alakítása jellegtelen.

Deku   2018. 03. 03.

Nagyon érdekes volt számomra, főleg a karaktereknek a kidolgozottsága és a köztük feszülő érzelmi kapcsolat volt az ami nagyon megfogott. Szerintem az egyik legjobb film volt. Nagyszerű.

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Nem a vígjátékok közé sorolnám és a története is gyenge volt. Azért egyszer nézhető, a színészi alakítások sem túl meggyőzőek.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 14.

Nehéz tininek lenni

Meg kell mondjam, én nagyon megkedveltem ezt a filmet. A mindannyiunk életét meghatározó időszakról sokan sokféle filmet készítettek, ám amikor egy olyan alkotás készül el, mint Greta Gerwig első filmje, örömmel látom, hogy egy lerágott csontnak tűnő... teljes kritika»

Berto49   2019. 08. 20.

Egy számomra ellenszenves tinilány

Három okból sem sikerült megkedvelnem ezt a filmet. Egyrészt ennek a Christine lánynak az egész lényét taszítónak érzem, másrészt Saoirse Ronan nálam elérte a „Vágy és vezeklés”-ből, hogy jó darabig tartózkodással szemléljem a szerepléseit. Elismerem, hogy ez nagy butaság, hiszen csak egy kitalált személyiségről van szó, halvány köze sincs a valódi ír/amerikai színésznő igazi karakteréhez. A legfőbb ok talán pedig az, hogy sohasem voltam a felnőtté válás előtt álló lány (itt a lányon van a hangsúly), ezért nem is tudtam azonosulni a problémáival. Kívülállóként figyeltem cseppet sem kedvelhető tulajdonságait, hazudik, lop, csal, egy gazdagabb lány miatt faképnél hagyja addigi legjobb barátnőjét. Kell-e tovább sorolnom? Nem akarok antifeminista nézeteket vallani, de a filmen erősen meglátszik, hogy nő, Greta Gerwig rendezte, ami alapjában véve nem baj, csak nem kellett volna a minden ízében ellenszenves hősnőt ekkora empátiával ábrázolnia. Ezért marad egy könnyen felejthető, közepes független film a felnőttéválás nehézségeiről.

dailyfilmsan   2019. 04. 11.

Az anya és lánya kapcsolat változó, sokrétű és kicsit sem egyszerű, főleg, ha egy és ugyanaz a habitus rejlik mindkettőben. Kiválóan illik az a mondás a filmre, hogy nem fér meg két dudás egy csárdában. Anya és lánya sem férnek meg egymás mellett. Ez... több»

A film összbevétele 78 965 611 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 18 485 707 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 814 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Greta Gerwing rendező azt javasolta Saorise Ronannek, hogy ne fedje el az aknéit alapozóval a filmben.

(Queenakasha)

Az utolsó jelenet, amelyet felvettek az volt, amikor Lady bird és az anyja a kocsiban ülnek és az Érik a gyümölcs hangoskönyvet hallgatják.

Greta Gerwig megtiltotta a színészeinek, hogy okostelefonozzanak a forgatások idején.

Greta Gerwig és operatőr a Frances Ha című filmen dolgoztak együtt korábban és már akkor elhatározták, hogy csinálnak egy filmet, ami teljes egészében Sacramentoban játszódik. Gerwig-nek nagy álma volt, hogy szülővárosában forgathasson.

Greta Gerwig a Huszadik századi nők forgatásáról vitte át saját filmjébe is a szokást, hogy a színészek névtáblákkal szaladgáltak a jelenetek felvétele közben. Minden nap volt egy napi kérdés is, amelyet fel kellett írni egy cetlire és azt is magukra tűzték.

Az első szerelem élménye vagy az első álom elérése: nehéz eldönteni, melyik hagy nagyobb nyomot a serdülőben, a felnőttség küszöbén toporgó fiatalban. Oscarra fordítva: vajon a Lady Bird túlszárnyalja-e a Szólíts a neveden fellobbanó érzelmeit a gálán? Mi az előbbi mellé tennénk le a voksunkat. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»

Az öt Oscar-díjra jelölt Lady Bird, megérdemli a nominációkat és a körülötte kialakult felhajtást. Hiszen rövid időn belül a második olyan film, ami a már említett Call me By Your Name mellett, a fiatal szubkultúrában kultfilmmé nőheti ki magát. 9/10 több»

Lady Bird szárnyain kicsit mindenki visszarepülhet a felnőttkor küszöbe elé, amikor szereleméhes, szabadságra vágyó, meg nem értett, az egész világot gyűlölő kamaszok voltunk. több»