Lady Bird

Lady Bird

Filmezzunk.hu
2018/02/21

Értékelés: 8.3/10
Összességében a Lady Bird megérdemli a rengeteg jó kritikát mert azt amit be akar mutatni olyan jól teszi, ahogy azt csak nagyon kevés film tudja reprodukálni. Nem lehet kérdőjel a legjobb film Oscar jelölés sem, mert tényleg kitettek magukért a rendezők és a színeszi gárda. Nem rontották el a művet sablonpoénokkal és enervált párbeszédekkel. Tökéletesen szemlélteti a tinédzserkori gondokat a Lady Bird. 83/100 Több

Cornandsoda.com
2018/03/01

Értékelés: 7.8/10
Kamaszkor még nem volt ilyen vicces
Összegezve azt mondhatom, hogy a film lazán kaphat 75 pontot a 100-ból, mert egy valóban élvezetes vígjáték. Az életet figurázza ki, azt, amilyen valójában, ám pont emiatt marad bennünk a végén furcsa érzés, amelynek eredményeképp nem igazán tudjuk eldönteni, hogy egy komolytalan drámát vagy egy komor vígjátékot néztünk meg. Több

Vox.hu
2018/03/02

A Lady Bird egy játékos humorú, csupaszív, virtuóz szereplőgárdával operáló, üdítően kompakt coming of age mozi. 90/100 Több

Revizoronline.com
2018/03/02

Tényleg repül
Az első szerelem élménye vagy az első álom elérése: nehéz eldönteni, melyik hagy nagyobb nyomot a serdülőben, a felnőttség küszöbén toporgó fiatalban. Oscarra fordítva: vajon a Lady Bird túlszárnyalja-e a Szólíts a neveden fellobbanó érzelmeit a gálán? Mi az előbbi mellé tennénk le a voksunkat. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

MovieAddict
2018/03/04

Az öt Oscar-díjra jelölt Lady Bird, megérdemli a nominációkat és a körülötte kialakult felhajtást. Hiszen rövid időn belül a második olyan film, ami a már említett Call me By Your Name mellett, a fiatal szubkultúrában kultfilmmé nőheti ki magát. 9/10 Több

Artsomnia
2018/03/05

Kétség sem fér hozzá, hogy a Lady Bird, az év egyik legőszintébb és legjobb filmje. 90/100 Több

Filmertek.blog.hu
2018/03/07

Még megint a kamaszok és a problémáik...
A Lady Bird nem találta fel a kereket. Pusztán a lehető legtisztességesebben előadva mutat be hétköznapi problémákat, amiket néha fáj átélni, nézni, de mindenképp érdemes figyelmet fordítani rá. Ha van ilyen korú gyermekünk azért, ha nincs és ilyen idős lesz, pedig azért. 8/10 Több

Smoking Barrels
2018/03/09

Értékelés: 6.5/10
Mert hiába nagyon szerethető, és hiába tudja olykor-olykor sikerrel elfedni ezt a mivoltját, a Lady Bird bizony egy biztonsági játszma a javából.

6.5 / 10 Több

Art7.hu
2018/03/29

Lady Bird szárnyain kicsit mindenki visszarepülhet a felnőttkor küszöbe elé, amikor szereleméhes, szabadságra vágyó, meg nem értett, az egész világot gyűlölő kamaszok voltunk. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!