Egy fiú hazatér

Ben Is Back

2023.07.25 Jocpappa

Ez olyan film, ami megkövetelte volna az erősebb színészi játékot, ezzel kicsit csúszik szerintem. Ezen kívül viszont nagyon pontos, lehet boncolgatni a karaktereket, jók a párbeszédek. Felépülőként nagy hatással vannak rám a drogos filmek, így 7/10 ... Több

2019.08.05 indingo

Szerintem a témájában az egyik legjobb. Erős alakítások, megrázó történet főként annak tükrében, hogy nem a gyerek nyúlt a drogokhoz, hanem egy baleset után az orvosa írt fel nem megfelelő mennyiséget.

2019.04.01 Berto49

A drog fogságában

Nagyon „szalad a szekér” Lucas Hedges filmes karrierjével. Igaz, korán kezdte, de mostanában két film abszolút főszereplője. Gondolom „apuci”, Peter Hedges is besegít fiacskája felfelé ívelő útjába, tekintve, hogy a tárgyalt filmnek ő a rendezője. Lucas szerepjátszásában semmi extrát nem találok, szerintem nincs különösebben nagy tehetsége. Ez majd a későbbiekben bebizonyosodik, vagy jó esetben nem. Vállalva az empátia teljes hiányát, nem tudtam érzelmileg azonosulni a film főhősével, Bennel. Azt elhiszem, hogy a drogfüggőség kegyetlen megpróbáltatás, amely az érintettre és az egész szerető(!) családra ólomsúllyal nehezedik, csak azt nem értem, hogy Ben miért nyúlt a különböző szerekhez? Jómódú kertvárosi család legidősebb gyermeke, minden adott lett volna a tökéletes társadalmi beilleszkedéshez, de ő nem ezt az utat választotta. Biztos, hogy másképp reagálnék, ha a szűkebb környezetemben találkoztam volna ezzel a problémával, de a sorsom szerencsére ettől megkímélt. Így „csak” őszintén élvezve a régen látott Julia Roberts tökéletes játékát, egy halvány közepesre tudom értékelni ezt a filmet.

2019.09.19 TomÁcs

Nehezen emészthető film. A történetét az tudja igazán megérinteni aki volt már hasonló helyzetben.

2019.08.16 Lonka

Érdekes story, hogy egy anyának a fiú mindig, minden körülmények között a fia lesz e vagy eljön az a pont amikor el kell engedni a gyerek kezét. Érdekes film.

2019.08.07 Greeta

Nem lehet könnyű egy anyának végig nézni ahogy a gyereke tönkre teszi magát. Amikor a temetőbe viszi a fiát, hogy válasszon sírhelyet az nagyon dúrva volt.

2019.03.21 Turro

Nem sokat hallottam erről a filmről a díjszezonban, pedig a történetét elnézve tipikus Oscar-alapanyag, és ha az alakításokat nézem, ezen a téren sem kell szégyenkeznie. Az Egy fiú hatatér egy kimondottan szép és erős dráma, ami a műfaj kedvelőinek egész biztosan be fog jönni. Szép 'kerek' négyes jár érte!

2021.07.17 sikitozeller

Az ilyen filmet csak az érintettek tudnák igazán értékelni. Én csak elfogadom, van ilyen is, mivel sosem drogoztam. Roberts megmutatta, hogy igazan jó színésznő, a srác alakításán ez kevésbé látszott.

2019.03.30 Ádám

Egy kisebb kaliberű produkcióról van szó egy hatalmas témával, bőven volt ebben szufla, és szerintem amit lehetett, azt el is mondta a film. Persze a történetvezetésnek megvan a maga dinamikája, kell hozzá időnként némi türelem, de ettől függetlenül még így is egy több mint korrekt alkotás.

2019.07.08 Nik

Szórakoztató, szívhezszóló és megható történet a családról, a családi köetlékekről, a függőség természetéről és az emberi sors nagy csatáiról remek alakításokkal fűszerezve. Azt hiszem, ezt nem is kell tovább ragozni.

2019.03.22 zsolt

Ez egy igazán izgalmas történet, ami bőven alá kellett volna dúcolni a filmet, még a színészi alakítások is tökre rendben voltak, csak valahogy nem igazán sikerült esszenciálisan megragadniuk a témát a készítőknek, amit nagyon sajnálok, mert ebben b... Több