Közösség

Vélemény:

 

74 Pokémon: Pikachu, a detektív

(2019)

Ha utáltad a mesét ezt feltétlen nézd meg !

 
Eastern79   2021.04.16 19:19
3

Annak idején elég volt egyszer hallanom a sárga bundájú és piros orcájú Pikacsu infantilis gügyögését, hogy soha többet rá se nézzek a sorozatra, és úgy általában kerüljek minden ázsiai mesét. A rajzfilm úgy hatott rám, mint amikor megkívánva az édességet betoltam 6 diabetikus nápolyit, és hiába tudtam, hogy cukormentes, azt hittem, menten elhányom magam. Nos, a sárga villámgombóc és társainak kalandjairól is tudtam, hogy nem átlagos sztori, mégis totális csömör lett úrrá rajtam az említett gügyögéstől. Hála az égnek, a film főszereplője érti, mit mond a kis kópé, és meg kell hagyni: ez a Pikacsu bizony beszólogat, van humora, és nem mellesleg tényleg cuki, amikor kell. Sikerült a Pokémonok világát tökéletesen megidézni úgy, hogy kihagyták a sorozat idegesítő részeit, feldobták fiatal és tehetséges színészekkel, jó párbeszédekkel, csavaros sztorival, és néhol igencsak meglepő látványvilággal. Komolyabbra sikerült, mint az eredeti, és éppen ettől jó. Remek adaptáció lett ez a fantasy kaland, végig akciódús, pörgős és látványos, klisémentes szórakozás.