Közösség

Vélemény:

 

70 Undipofik

(2019)

Hát nem is tudom...

 
MIE   2019.05.21 19:21
0

Most jöttünk ki a hét éves keresztlánnyommal a moziból. Ő imádta tátott szájjal nézte. Ellenben én döbbentem ültem és próbáltam feldolgozni azt a sok szemetet amit a film alatt le nyomtak a gyerek és az én torkomon is. A mese lényege hogy ha nem vagy tökéletes akkor undi vagy. És az undikat meg kell semmisíteni. A cukifalva lakói mind üres fejű ostoba babák akik egy főnököt követnek. Minden baba szerelemes a főnökbe és követik öt. Úgy ugrálnak ahogy ő fütyül. Ez a főnök baba dönti el ki a "tökéletes" és ki az "undi". Ha pattanásos vagy azért, ha sovány azért l, ha kövér azért, ha szemüveges azért mindegy miért undi vagy. Aki nem felel meg az ő elvárásának azt elakarja küldeni megsemmisítésre. Majd a boss elbukik és onnantól arról énekelnek hogy milyen csodálatos hogy mind különbözőek vagyunk. És együtt él az undi és a cuki.... Nem hiszem hogy a gyerekeknek azt kellene sugalni hogy a tökéletesség a fő és ha nem vagy az undi vagy akit meg kell semmisíteni. Semmi de mutatja jobban hogy komoly öt napja volt a premier. Rajtunk kívül senki se volt a terembe.