Közösség

Vélemény:

 

65 Legendás állatok és megfigyelésük - Dumbledore titkai

(2022)

Rétegfilm, szűk kör számára

 
von Hermanitz Nézhetetlen  2022.04.19 14:10
4

A Legendás állatok franchise egy rétegfilm, egy szerintem eléggé behatárolt és meglehetősen szűk rajongói kör számára. Persze relatív hogy mi a szűk, mert a legelső résznek például jelentős rajongótábora volt. Azóta viszont esik a színvonal. Nálam ez a harmadik már teljesen nézhetetlen kategória: lassan, unalmasan indul, majd érdektelenségbe fullad, totális katyvasszá válva. A karakterek lógnak a levegőben, a motivációknak nincs hátterük, a látványvilág öncélú és többnyire értelmetlen. Ha valakinek CSAK a látvány a lényeg (és tényleg csak ez köti le), akkor az viszonylag jól ellehet ezzel a filmmel, az igényesebbek számára viszont kínszenvedés. Főleg mert végtelenül elnyújtott a játékidő is (134 perc). Én az utolsó 30-40 percben, már folyton fészkelődtem és kétszer mentem ki a mellékhelyiségbe, pedig másodjára nem is kellett igazán. És nem nagyon siettem vissza (még a kinti moziplakátokat is átfutottam kicsit). Ez nem jó jel. Ha egy film jó, nem csinál ilyeneket az ember. DE ez nagyon nem volt jó sajnos. Értékelésem: 10%.