Közösség

Vélemény:

 

75 Vad Balaton

Vad Balaton

 
Gabor Zsarnai   2018.04.21 15:03
0

A Puskin Mozi nagytermében láttam a filmet, nagyon látványosra sikerült a cinemascope formátumban (azaz faltól-falig bevetíti a vásznat). Bele tudtam feledkezni, mintha egy játékfilmet néznék. Érdekes volt, hogy egy olyan vidékről, ahol már sokszor jártam, sok új információt ad át, és olyan különleges felvételeket mutat, mintha nem is Magyarországon járnánk, de közben szórakoztató is, mert az állatokat mutató jelenetek történet-szerűen vannak összefűzve. Látszik, hogy profi technikával dolgoztak és rengeteg munkát fektettek az elkészítésébe, víz alatt és légi felvételek váltják egymást szuperlassított és timelapse felvételekkel. Jó szívvel ajánlom a filmet mind a természetbarátoknak és felfedezőknek, mind a családok közös hétvégi moziprogramnak. Aki szokott horgászni, annak extrán érdekes lehet a sok víz alatti felvétel a különböző halak - balinok, süllők, keszegek, pontyok stb. - életéről. Annyit viszont érdemes még tudni róla, hogy nem csak a "cuki" arcát mutatják a természetnek, hanem a címhez méltóan vannak benne vadabb jelenetek is - főleg ragadozómadarak táplálkozásáról vagy ahogy az utódaikat etetik - szóval egészen kicsi gyereknek lehetnek benne ijesztő részek is. Valószínűleg ezért is kapott 6-os karikát.