Közösség

Vélemény:

 

68 A Gyűrűk ura - A hatalom gyűrűi

(2022)

Hát ez nem volt az igazi, de bevezetésnek megteszi

 
Robinson76   2022.10.22 10:16
0

A sorozat a másodkor történetének első felvonását viszi képernyőre, és a hatalmas költségvetés meg is látszik rajta: nagy ívű és grandiózus tud lenni, gyönyörűek a tájak és a látvány kidolgozottsága is önmagáért beszél. Az első 2 rész láthatóan kimagasló és valósággal bevonzza az embert, hogy aztán kissé hullámzóvá váljon. Olyan, mint ha a látvány előtérbe helyezésével megfeledkeztek volna a karakterek és a történet megfelelő kidolgozásáról. Nagyon pozitív voltam a két részes nyitány után, mely valósággal visszarepített Középföldére, és újra elvarázsolt, hogy csak ámultam és bámultam, mert a látvány valami elképesztő volt, és az akciójelenetek is rendben voltak. Ehhez képest viszont végül egy picit csalódás lett az összkép, mert a legtöbb dolog hullámzó módon csak részleteiben működött és a karaktereket sem éreztem kellően erősnek. Az évad tempója és a rendezés is erősen hullámzó, de az epizódok hosszával is gondom volt, ugyanis a sokszor 70 perces részeket általában nem sikerült kellő mennyiségű történéssel feltölteni, így bár eljutottunk a történetben valameddig, csak az nem mindegy, hogy hogyan. Bevezetésnek megteszi, de a folytatásban egy kicsit több kell(ene) az üdvösséghez!