Közösség

Vélemény:

 

70 A Kolibri projekt

(2018)

A kolibri egyetlen szárnycsapása

 
Berto49   2019.04.07 15:40
0

Minden nap használom az internetet, de a műszaki érdeklődés teljes hiánya miatt teljesen hidegen hagy, hogy milyen technika segítségével jutok el számos kedvelt honlapomra. Ezért nem éreztem különösebb kényszert, hogy megnézzem ezt a filmet, mert a Kansast a New York-i Wall Streettel összekötő száloptika kérdése teljesen irreveláns számomra. Különben is a 16 milliszekundumnyi időtartam nekem érzékelhetetlen. Mégis megnéztem, mert nem találtam jobbat a mostani filmek között. Még egy érv szólt mellette: kedvelem Salma Hayek játékát, bár a filmben hordott frizurája elképesztő ronda volt, és a spanyol nyelvű káromkodásai sem hiányoztak volna. A francia–kanadai író-rendező Kim Nguyen legújabb munkája, amelynek műfaját pénzügyi-techno thrillerként határoznám meg, számomra nem volt túlságosan szórakoztató. A történet csak félig-meddig tudott lekötni, a terv pedig a valóságban nehezen lehetne kivitelezhető. A két pénzéhes és kapzsi unokatestvér szerepében Alexander Skarsgård és Jesse Eisenberg jó volt, ezzel együtt nem kimondottan maradandó filmélmény.