Közösség

Vélemény:

 

73 Szélsőség

(2019)

A Netflix egyik legjobbja

 
Lone Wolf   2024.01.02 18:55
2

Kétszer is megnéztem szinte egymás után a Szélsőséget, annyira jónak találtam. Jonas Akerlund eddig ismeretlen rendező volt számomra, de most megjegyeztem a nevét. A filmje ugyanis stílusos, van hangulata és közben izgalmas is nagyon. Rengeteg a véres jelenet, így inkább csak azoknak ajánlanám, akik élvezték a Robert Rodriguez- és Tarantino-filmeket, mert a Polar hasonlóan véres. A központi karakter, Duncan (Mads Mikkelsen) egy visszavonulásra készülő bérgyilkos, akinek megbízói nem szeretnének végkielégítést adni, így inkább eltennék láb alól. Csakhogy nem megy simán az ügy, sőt Duncan ellentámadásba megy át, és egy kicsit John Wick-stílusban gyilkolja a maffia embereit. Mads Mikkelsen óriási a filmben, és kapunk váratlan fordulatokat is. Mellékszerepben láthatjuk Katheryn Winnicket, ami nagy kár, mert sokkal többet érdemelt volna a filmből. A Szélsőség egy Netflix-átlagnál jóval színvonalasabb akció-thriller. Többször nézős, így nálam erős 4 csillagos produkció. Akinek eddig ajánlottam, senki nem bánta meg, hogy megnézte.