Közösség

Vélemény:

 

83 Kisasszonyok

(2019)

Kisasszonyok

 
Yosihiro   2020.04.01 16:35
2

Be kell vallanom a könyvet nem olvastam. Most alkalmam volt megtekinte ezt a filmet. Nem csalódtam benne szerintem egy igazi klasszikus a maga formájában. Igazából az elején nagy volt bennem a kavarodás, hogy épp mikor a jelent és mikor a múltat mutatja épp a film, de a végére jól belejöttem és teljesen átlátható volt a történet. Minden ízében egy romantikus történet amiből a dráma sem hiányzott. A végkifejlet is a szám íze szerint alakult mert némi humort is adtak bele ez tetszett. A jó befejezésnek köszönhetően ez a film többször nézhető. Összességében a forgatókönyv és a rendezés remek a vágás már kicsit sántított nekem de még mindig elérte a jó szintet. A szereplők a remek forgatókönyven köszönhetően kiélhették gyermeki mivoltukat és az szerepük jól sikerült. Igazából nem tudok senkit kiemelni és nem is akarok mert ez egy "csapat" munka volt. A zeni aláfestés tetszett remek lett. Így nem véletlen, hogy Öt csillagal jutalmazom ezt az alkotást. Amennyiben megszerzem a könyvet azt is elolvasom majd. Igazából mindenkinek tudom ajánlni mert olyan emberi értékeket rejt a film mint érzelmekben szerelem, odaadás, szeretet, segítőkészség dráma és cseppnyi humor valamint ami fontos vidám befejezés én mindezeket értékelni tudom egy ilyen kategóriájú filmnél. A kosztüm és a korabeli megjelenítés is valóságos időutazást nyújtott számomra. Csak ajánlani tudom mindenki számára a filmrajongóknak pedig egy kötelező mű. Üdv Yosi