Közösség

Vélemény:

 

69 King's Man: A kezdetek

(2021)

Történelmi téma, kaland-akcióként

 
Fortress   2022.01.02 00:01
2

Mi van akkor, ha a történelemkönyvekből ismert események, mint Ferenc Ferdinánd meggyilkolása (és ezzel az I. világháború kitörése), vagy II. Miklós cár bukása, illetve Lenin felbukkanása nem is úgy történtek, ahogyan tanultuk, hanem egy rejtélyes csoport működésének hatása volt. Egy csoporté, mellyel a King's Man vette fel a harcot. Egy még rejtélyesebb kis csapat Angliában (a King's Man szabóságban). A franchise harmadik fejezete szakított korábbi hagyományaival (és jellemzőivel), és ezúttal egy merőben új stílusú részként, alternatív történelmi kalandfilmként robbant a mozikban. Sokaknak nem tetszett, főleg azoknak, akik az előző két epizódért és a "tökátlag" Taron Egertonért rajongtak. Ugyanakkor, akik egy Sherlock Holmes (2009-11) típusú, látványos sztorira vártak, élvezettel nézték ezt a 2021-es kalandfilmet. Bevallom én is ebbe a második csoportba tartozom. Nekem bejött az az egész őrület, a táncolva harcoló Raszputyinnal, a csinos Gemma Artertonnal, a sok első világháborús felvétellel és mozgalmas küzdelemmel. Imádtam a századfordulós háttérképeket, és tetszett az 59 évesen is sportos Ralph Fiennes mint Oxford hercege. Nálam ez a film erős 80%-os.