Közösség

Vélemény:

 

79 Buster Scruggs balladája

(2018)

The Ballad of Buster Scruggs

 
Milanman   2018.12.18 20:21
1

A Coen testvérek filmjeit általában vagy nagyon szeretni szokták, vagy nagyon nem. Kevés azon nézők száma, akikre semmilyen hatást nem gyakorolnak. Én őszinte hívük vagyok, így talán nem is meglepetés, hogy legújabb western antológiájukat is kedveltem. A tesók már korábban is bizonyították, hogy legyen szó akár korhű (True Grit), akár modern (No Country For Old Men) westernről, nagyon értik a dolgukat, ez talán az egyik legerősebb zsánerük. Persze egy dolog narratívájában egységes, "egy történetes" filmet készíteni és megint más különböző, rövidebb történetekből faragni egy egész estés darabot. Mivel azonban ez kifejezetten a Netflixre készült, összességében még jól is áll neki. A szkeccsfilm műfaja alapján persze kijelenthető, hogy nem minden darabja azonosan magas színvonalú, de az vitathatatlan, hogy a Coenék stílusjegyeit mind magán viseli. Van zseniális és van csak szimplán jó, vagy kedves fejezet is, de az összhatás mindenképpen remek. Akik szeretik a nem vérkomoly, a műfajokat lazábban, helyenként viccesen megközelítő stílust, azok biztos megtalálják a számításukat a "Balladában", akiknek azonban a western egyfajta "szentség", lehet csalódni fognak, de akik ismerik és szeretik a Coenék művészetét, mindenképpen nézzék meg.