Közösség

Vélemény:

 

86 A fiúk

(2019)

A fiúk

 
chakany   2021.04.26 18:52
1

Nagyon tetszett. 2 nap alatt 2 évad lement. Szeretem a szuperhős filmeket, de ez nem csak arról szól. Valójában egy hatalmas társadalomkritika, és megmutatja, mi mozgatja a világot. Mi van, ha egy cég magasra tör, és már bármit megtehet. És a politika hogyan asszisztál neki. Mi van, ha valaki ismertté válik, valóban azt az arcát mutatja, amilyen valójában? És mit tehet a "kisember" elkeseredettségében ezek ellen, vagy a maga igazáért. Nagyon jól ábrázolja az emberi érzelmeket, hogy egy jónak titulált ember is lehet rossz, és fordítva. Hogyan kovácsolódik össze egy csapat, milyen belső feszültségek lehetnek egy közös célért küzdő csoportban is. Jó és rossz harca. Amikor a jónak rosszat kell tennie a nagyobb jóért, végig érezzük, hogy mi a helyes. Az akciójelenetek jól koreografáltak, nem hosszúak, de elég véresen ábrázolja a brutalitást. Komor, sötét, kétségbeesett, de mindig a kiutat keresi. Ugyanakkor vannak benne megmosolyogtató jelenetek, kedves, érzelmes és humoros is. Nagyon jól kiegyensúlyozott sorozat, de sosem tudod, mi fog történni. A színészek kiválóan játszanak, átérzed azt, amit meg akarnak mutatni, Karl Urban egyébként is a kedvenceim közé tartozik, itt is nagyot alkot. Ennyire jól összerakott sorozatot nem igen láttam még. És nem spóroltak az idővel sem, minden rész 1 órás. Kíváncsi vagyok, mi lesz még a 3. évadban.