Közösség

Vélemény:

 

89 A királyság titkai

(2019)

Közepesen lassú horror, ármánnyal, koreai zombikkal, jó reggelt

 
Artúr   2020.05.03 13:46
0

Roppant kidolgozott középkori koreai zombiapokalipszisnek lehetünk szemtanúi, ha akarjuk. De akarjuk??? Engem bevonzott a sorozat, holott egy jó ideig nem voltam hajlandó rákattintani a Netflix clickbait trailerére. Viszont amikor vacsorához keresel valami egy óránál rövidebb, laza, nem gondolkodós mozgóképet éhesen, akkor hajlamos vagy beleugrani az ismeretlenbe. Mindegy, csak menjen valami. Első 10 perc. Izgalmas felütés. Zseniális kosztümök. Brutális operatőri munka, kellemes hangulat. De mi kell a folytatáshoz? Átlagosan elgondolkodtató történetszálacska. Ez is megvan. Igen, igen, kicsit lassú, kicsit vontatott az ázsiai színművészet számomra sarkos gesztikulációival. Mégis megnyerő. Az első 4-5 rész simán lepörgött. Szerintem ha van némi fogékonyság, akkor mindenki megszereti, aki rászán egy kis időt. Érdekes a Konfuciánus filozófia hatása a sorozatban, Az államszervezet bemutatása hitelesnek tűnik, és elég kidolgozott. a színészeket tekintve megtaláljuk azt a Doona Bae-t, aki a Felhőatlasz című filmben is szerepelt. A sorozat konklúziója számomra minőségben mindenképpen az, hogy érdemes a dél-koreai filmipart jobban szemügyre venni.