Közösség

Vélemény:

 

82 Dűne

(2021)

Szívbillentyűt masszírozó opera-hangulat homoki kukaccal és kólával

 
Artúr   2021.11.19 10:06
3

Igyekeztem valami jól megfogható címet adni a véleményemnek... Talán a többség hasonló érzéseket élt meg a brutálisan szép látványt kísérő neurális muzsika és erős férfi arcélek láttán. Nagyon lebilincselő és "hát eztúlhosszúrasikeredett" film... így egyben. Mert kb. 40 perccel a valós vége előtt véget érhetett volna szerintem. Aki jegyet vált erre a dicséretes opuszra, az tartsa szem előtt, hogy vagy nagy kapacitású húgyhólyag szükségeltetik, vagy nincs kóla. Én az eredeti művet sajnos még nem pótoltam be, így annak megfelelőségéről nyilatkozni nem tudok, de Dűne-szűzként átjött a mondanivaló, értettem, hogy kinek mi a motivációja, és kerek sztorit kaptam ahhoz képest, hogy első rész. Ez Villeneuve munkáját kedvezően minősíti álláspontom szerint. Mindenképpen megtekintésre ajánlom, mert látványos, mert kedves, mert áhítatos, mert kikapcsol. Ráadásul kedvet csinált az alapmű elolvasásához, az univerzuma jobb megismeréséhez. Ez szerintem önmagában is nagy eredmény (irodalomnépszerűsítés, igazából a könyv reklámfilmje). Bónusz kontent, hogy mi az új Etele Plaza moziban néztük, ami pöpec lett. Sokkal több a hely, kényelmesebbek a székek.