Közösség

Vélemény:

 

72 John Wick: 4. felvonás

(2023)

A többi Wick részhez képest gyengécske

 
Morpheus   2023.04.11 21:20
7

Nagy Wick rajongó vagyok és a 2014-es legelső epizódtól kezdődően minden részt vagy tucatszor láttam. A kedvencem mindvégig a 2017-es második felvonás volt, amit a sokak által sztárolt harmadik epizód sem tudott megváltoztatni. (Nem tehetek róla, de nekem ultra-gagyinak tűnt, hogy a felső kör felett álló fő-fő maffiavezér egy sivatagban kempingező arab fickó.) A negyedik részt viszont tényleg nagyon vártam. Kíváncsi voltam: Jardani Jovanovich mire megy majd a teljes világ-hálózattal. Nos, volt amiben nem csalódtam, mert egyes jelenet-sorok tényleg grandiózusak lettek. De méltatlan, ahogyan Charonnal elbántak. Bár az igaz, hogy Lance Reddick váratlan halálával a karakternek is annyi lett (mégis megérdemelt volna egy nemesebb véget). Negatívum a vak pasas túlexponálása is. Donnie Yen még elment vak erő-érzékenynek a Rogue One egyes jeleneteiben (mint Chirrut Imwe) mert egy Star Wars mozi ezt még elbírja, de gáz a dolog egy evilági akciófilmben. A legnagyobb negatívum nálam a zárás, ami szinte felháborító. Összességében a privát rangsoromban a John Wick 4 a harmadikkal van egy szinten. A sorrend: első (továbbra is) a második, 2017-es rész, ezüstérmes a legelső fejezet és a sor végén kullog a 3-4. epizód.