Közösség

Vélemény:

 

68 A Halloween véget ér

(2022)

Véget ért, de hogyan?....

 
itsmeh3stegh.05   2022.10.29 13:40
0

Nos, Halloween-fanként véleményezek. Ismerem és láttam az összes létező Halloween-filmet, kezdve a 78'-as első résztől a '22-es utolsóig, beleértve a Rob Zombie-s kiadást is. Az első két rész igazi klasszikus, innentől van a köztudatban Myers. Az azutáni részek 2007-ig mind csak gyenge árnyékai ezeknek. Még a negyedik rész el is megy egynek. Aztán jött Rob Zombie és újraalkotta Myers karakterét egy erőszakosabb gyilkossá. Ez még jó is volt addig, amíg képbe nem kerültek a női szereplők, akik gyenge alakításukkal le is húzták ezt a részt és a folytatását. Ezután nagy fellendülés volt a 2018-as rész, visszatértek a gyökerekhez, igaz, kicsit keveselltem a Halloweent, mint ünnepet benne, de Myers hozta a formáját. A folytatás, ami közvetlen utána játszódik, sok negatív kritikát kapott, de szerintem nem volt rossz. Nem volt hajbakapós horror, de nem volt rossz folytatás. Aztán jött a 22'-es befejező rész. Egyáltalán nem azt kaptuk, amit vártunk. Egy brutális Myerst vártunk és egy harcias Jamie Lee Curtist. Ezzel szemben a két főszereplő csak mellékszereplője a saját filmjének, és ez nulla alatti teljesítmény. Nem mondom, nem volt rossz ötlet a fiú szála, de nem erről kellett volna szólnia. Így a Halloween véget ér csak egy romantikus, drámai thrillerszerűség, és ezt szomorú volt látni a moziban. Mindenesetre én az első kettőt és ezt a trilógiát fogom még újranézni bőven, mert ezt kaptuk, ez van, de elégedett nem vagyok, és ezzel nem vagyok egyedül, sajnos.