Közösség

Vélemény:

 

63 355

(2022)

355

 
Vesco   2022.02.03 13:29
2

A Bourne és a 24 keveréke feminista formációban. Aki látta a két említett produkciót, rájön, hogy ugyanazok a stíluselemek köszönnek vissza (kémkedés, lehallgatás, követés, megfigyelés). Az egyik kémcsaj vallatós jelenete pl. Jack Baueres, még a szövege is a rosszfiú megtörésére. A shaky-cam alkalmazása a verekedéseknél gyors, látványos vágásokkal nekem bejött, viszont pl. Bourne-nál a vékony alkata ellenére is elhittem, hogy likvidálja az ellenfeleit, akár egy ceruzával is, itt, az 50 kilós kémcsajoknál már kevésbé hiteles. Érte anno ez a kritika az Atomszőkét is, itt szerintem helytállóbb. A sodró lendülete miatt, való igaz, nem unatkozhatunk, viszont izgulni sem tudtam rajta. Hiányzik belőle az a profizmus és veszélyérzet, ami az említett alkotásoknál jelen volt. Kissé talán túl gyors is a sztori, pl. a rosszfiú felderítése, megtalálása egyik jelenetről a másikra történik, hisz értelemszerű, hogy a világ minden utcasarkán van térfigyelő kamera, ami mindig a megfelelő szögbe néz. Az ügynökségek közötti versenyfutás ábrázolása és a női kémcsapat összeverbuválódása viszont tetszett. A finálé is egy kissé túlpörgetett akcióorgia, látványos, de semmi extra. A lezáró jelenet folytatásszagúnak tűnik, nem tudom, hogy feltétlenül kellene-e második rész?! Összegezve, elvoltam vele, de nem az a fajta film az, amiből másnapra sok megmaradna. 5,5/10