Közösség

Vélemény:

 

57 Chanson douce

(2019)

Gyerekdráma

 
szemtelen   2023.03.22 00:32
0

A filmet kifejezetten filmínyenceknek ajánlom, és lehet, hogy így is sokaknak csalódást fog okozni. Egy drámai kimenetelű meséről van szó, ami egy könyvadaptációra épül. Idillikus, majd melankolikus unalommal fenyegető, de élettel teli a történet nagy része, pedig ez a film jelenetről jelenetre építi fel a keretét, és egy tökéletes család tükörképét kínálja a nézőnek. Lassan és aprólékosan tartja az irányt, talán egy kissé túl sokáig. A felületes szemlélő csak egy tökéletes dajkát lát, részletesen bemutatva annak szinte minden tevékenységét. Az ínyenc néző már itt érzi a feszültséget, hogy itt valami nincs rendben, a nő elméjében abnormális viselkedési jelek vagy figyelmeztető tünetek jelentkeznek. Ezt az átmenetet a nagyon finomra hangolt rendezői munka és a dajkát alakító Karin Viard professzionálisan erős alakítása fokozza. A dajka pszichológiáját nehéz meghatározni, de tény, hogy az őrületbe vezető végső fordulatban csapódik le, és az elkerülhetetlen végkifejlet miatt a történet már kiszámíthatóvá válik. A történet túl hirtelen ér véget, emiatt sokan bosszankodnak majd velem együtt. Szívesen néztem volna az utóhatásokat, a szülők reakcióját, és azt, hogy például mi történik ezzel a történettel igazságügyi szinten. Mindenképpen egy őszinte filmnek tartom, ami egészen biztosan kirángatja majd közönségét a komfortzónájából.

 
Burcella 2023.03.23 21:38
0

Sajnos most olvastam utána, hogy ez igaz történetet dolgoz fel (Lucia és Leo Krim), abból kiderül a végkimenetel is, amit a film nem tisztázott egyértelműen.

 
szemtelen 2023.03.24 09:42
0

Köszönöm az információt, megkerestem és döbbenettel olvastam a történteket!