Közösség

Vélemény:

 

74 Fék nélkül

(2012)

Lendületes film

 
Harper   2024.03.29 16:38
2

Lendületes film a Fék nélkül, mely azonnal elnyerte a tetszésemet a tempója miatt, és mert nem ismertem eddig a New York-i bicajos futárok különleges világát. Ebben a világban villámgyorsan közlekednek a kerékpárosok, mert ők ott is haladni tudnak, ahol a kocsik nem. Itt a dugókra kell gondolni és a sok lehetőségre az útvonalak lerövidítéseinél. A központi figura Wilee (Joseph Gordon-Levitt), aki fék nélküli bicajával a leggyorsabb futárok egyike. Sikeres a munkájában, ám egy nap egy olyan bűnesetbe keveredik, melyben a kulcsember egy mocskos zsaru. Az alvilági rendőrt, Bobby Mondayt nem más alakítja, mint a colos Michael Shannon (Éjszakai ragadozók, A víz érintése, A gyilkos járat). Kitűnő alakításokat kapunk, de amitől igazából jó ez a film, az a sok biciklis mozgókamerás felvétel és száguldozás New York utcáin. Én nagyon élveztem, bevallom. Ami az értékelésemet illeti: nálam ez a film négy csillagos, százalékban 80-85%-os egyértelműen. Többször nézős darab, én most láttam másodszor (és ezúttal is tetszett).