Fék nélkül (2012)

Premium Rush

spyro74   2019. 07. 05.

Egész jó film, van tempója. A biciklis futárok, akiket egyébként utálok a forgalomban, élete amúgy sem egyszerű, egy pénzéhes zsaru nem segít a helyzeten. A film a B kategóriás akciófilmek színvonalát képes megütni, meg akkor is, de ezek a színészek sokkal komolyabb szerepeket is kaptak már korábban.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Nagyon tetszett ez a film, az elejétől a végéig izgalmas volt, tetszettek a helyszínek is és a szereplők se voltak rosszak.

Filmdoki   2019. 02. 05.

Könnyed limonádé

Mikor először hallottam a filmről, akkor egyszerűen nem hittem a fülemnek. Bicajos akciófilm? Ez komoly? A filmet látva is azt mondom, hogy hatalmas butaság az egész, de nem tudok rá haragudni, mert piszok szórakoztató. A Fék nélkül előtt azért érdemes takaréklángra venni az elvárásokat és egy '90-es évekbeli over the top akciófilmet várni. A sztori nem egy nagy was ist das: egy futár srácnak el kell juttatnia egy csomagot A-ból B pontba, közben pedig egy zsaru is a nyomába ered, akinek a csomagra fáj a foga. A készítők próbálták kicsit csűrni-csavarni a dolgokat, és az izgalom fokozása miatt több szempontból is láthatjuk az eseményeket, a'la Nyolc tanú. Sztori terén igazából közepesen teljesít a film, néhány gázosabb jelenet is becsúszik, de még emészthető. Az őrült kergetőzés New Yorkon át az, ami felhúzza a film élvezeti faktorát. Ahogy mondtam, engem a '90-es évek akciófilmjeire emlékeztetett. Az akciók túlzóak, néha már nevetségesek - a főszereplő "víziói az elképzelt útvonalakról már fájdalmasak -, de megvan a maguk bája. A humorra sem lehet panasz, amiért a néha feltűnő kerékpáros rendőr kezeskedik. Ostoba, komolyan vehetetlen film, azonban olyan, mint egy hűsítő limonádé egy hosszú nyári napon. Felfrissít.

Powerful900   2015. 02. 08.

Egyszer nézhető, szimpla kis élmény ez, aminek megvannak a hibái, de másfél órára tökéletesen kikapcsol. Nem mestermű, nem lesz belőle kultfilm, de egy próbát érdemes vele tenni.

ovejuna   2015. 10. 28.

A történet egy biciklis üldözés New York festői városában. Szerintem a sztoriban alapból nincs túl sok lehetőség, erre jönnek rá a sablonos párbeszédek és a közepesnek mondható akciójelenetek. A végeredmény egy könnyen felejthető, nem igazán látványo... több»

A forgatás 2010 júliusa és szeptembere között zajlott.

(ps)

A hajsza megkezdése után látható, hogy Wilee kétszer is elhalad ugyanaz előtt a Mobile benzinkút előtt.

(ps)

Joseph Gordon-Levitt az egyik jelent forgatása közben balesetet szenvedett, a jobb karján 31 öltéssel kellett bevarrni a sebét. A baleset után készült fotót a stáblista előtt láthatjuk.

(ps)

A film forgatása párhuzamosan zajlott a Triple Rush (2011) című dokumentumfilm forgatásával. A két film ugyanazzal a kaszkadőr gárdával dolgozott.

(ps)

Bobby Monday, a rossz zsaru néhány jelenetben állnevet használ. Az álnév, Forrest J Ackerman igazából egy sci-fi guru valódi neve. Ackerman többek között arról híres, hogy évekig szerkesztette a Famous Monsters of Filmland (A filmes világ híres szörnyei) című magazint.