Közösség

Vélemény:

 

74 Fék nélkül

(2012)

Könnyed limonádé

 
Filmdoki   2019.02.05 22:18
0

Mikor először hallottam a filmről, akkor egyszerűen nem hittem a fülemnek. Bicajos akciófilm? Ez komoly? A filmet látva is azt mondom, hogy hatalmas butaság az egész, de nem tudok rá haragudni, mert piszok szórakoztató. A Fék nélkül előtt azért érdemes takaréklángra venni az elvárásokat és egy '90-es évekbeli over the top akciófilmet várni. A sztori nem egy nagy was ist das: egy futár srácnak el kell juttatnia egy csomagot A-ból B pontba, közben pedig egy zsaru is a nyomába ered, akinek a csomagra fáj a foga. A készítők próbálták kicsit csűrni-csavarni a dolgokat, és az izgalom fokozása miatt több szempontból is láthatjuk az eseményeket, a'la Nyolc tanú. Sztori terén igazából közepesen teljesít a film, néhány gázosabb jelenet is becsúszik, de még emészthető. Az őrült kergetőzés New Yorkon át az, ami felhúzza a film élvezeti faktorát. Ahogy mondtam, engem a '90-es évek akciófilmjeire emlékeztetett. Az akciók túlzóak, néha már nevetségesek - a főszereplő "víziói az elképzelt útvonalakról már fájdalmasak -, de megvan a maguk bája. A humorra sem lehet panasz, amiért a néha feltűnő kerékpáros rendőr kezeskedik. Ostoba, komolyan vehetetlen film, azonban olyan, mint egy hűsítő limonádé egy hosszú nyári napon. Felfrissít.