Közösség

Vélemény:

 

59 Beszélj hozzám!

(2023)

Új generációs szellem-mozi

 
Eastern79   2023.12.24 22:48
2

Számomra a jó horror nem az agyatlan hentelésről szól, szeretem, ha van sztori, és jelen esetben a klasszikus szellemidézős vonalat emelték valami egészen új szintre. Sikerült maximális realizmussal nyúlni a témához (ezt azért tudom így kijelenteni, mert holisztikus terapeutaként találkoztam már pár érdekes dologgal), és hála az égnek, az elcsépelt kliséket is sikerült vagy elkerülni, vagy pedig a Z generáció igényeihez mérten átalakítani, így aztán éppen csak annyira misztikus, amennyire horror, mert inkább nevezném afféle tanulmánynak; mégpedig arról, miért ne piszkáld a szellemek világát, ha halvány lila gőzöd sincs a témáról. Könnyen a túloldalon találhatod magad, mint a mellékelt ábra is mutatja, ráadásul vizuálisan is eléggé megnyerő formában teszi mindezt, a hangulat pedig, főleg a vége felé, kifejezetten nyomasztó. Túlságosan nagy csavarra nem kell számítani, a vége inkább egy kiszámítható tanulság, mint gyomros, mégis azt kell mondjam, tényleg az utóbbi évek egyik legjobb misztikus horrorja talán azért is, mert nekem kicsit Jordan Peele stílusára emlékeztetett, aki nagy kedvencem. Mindenképp tegyél vele egy próbát, ha szereted az intelligens ijesztgetést.