Közösség

Vélemény:

 

80 Encanto

(2021)

Encanto - Az igazi mozivarázslat

 
himi85   2022.01.19 13:18
4

A Disney újra megcsinálta. Gyönyörű történet szeretetről, kitartásról, családi összetartásról, helyreállításról. Nagyon egyedinek találom, hogy a filmben klasszikus gonosz nincs, szörnyek helyett a bennünk élő kételyek, az önzés s a rossz tulajdonságaink testesítik meg azt. Éppen ezért tanulsága és mondanivalója inkább felnőtteknek szól, számunkra még izgalmasabb befogadni ezt a komplex koncepciót. Percről percre leesik az ember álla a kreativitástól, a látványvilág, a poénok, a dalok egyediek és összetettek. Lin Manuel Miranda latinos dallamai kellemesen fülbemászóak, a dalszövegek nagyon viccesek és lazák. A filmnek hatalmas szíve van, főhőse, Mirabel nem varázslatos képességeitől, hanem a belső értékeitől válik szerethetővé, s előbb-utóbb a történet hősévé. A nagyon jó Zootropolis rendezőpárosa minden téren szintet lépett, új filmjük a tökéletesség határait súrolja. Egy éven belül a Soul és a Raya után ez a harmadik nagyon erős Disney-animáció, amely simán klasszikussá válhat, csak a legjobbak közé sorolható. Ritka jó film, egyedi ötletekkel, megható és tanulságos történettel, mindenkinek ajánlom. 9/10

 
Mihaly386611 2022.01.21 09:55
0
Az adminisztrátor törölte a hozzászólást.
 
Mihaly386611 2022.01.21 09:55
0

Szerintem is nagyon jó, az én Youtube-oldalamon több nyelven fent van, fantasztikus, nekem igazi klasszikus.

 
Mihaly386611 2022.01.21 09:55
0
Az adminisztrátor törölte a hozzászólást.