Közösség

Vélemény:

 

64 Alapítvány

(2021)

Alapítvány

 
Greta   2021.11.17 10:39
4

Túl régen olvastam (gyermekkoromban) a könyveket, így nem is tudnék hozzájuk kötődő elvárásokat táplálni a film iránt. Egy rész van még hátra az évadból. Nagyon amerikai produkció, de ha ezt megbocsátjuk neki, akkor egy lélegzet-elállítóan látványos sorozat, jó történettel, atmoszférával. Nem bírom, ha látvánnyal pótolják a hiányosságokat, de itt a grandiózus méretek kellenek a történet megjelenítéséhez. Kevés is lenne, ha a szereplők és a fordulatok nem érnének fel hozzá, de (többnyire) sikerül. Kedvencem a császár és a robot, remek páros. Bár mindenki olyan jó lenne a sorozatban, mint ők! Időnként picit leül, a megszokott szeretkezéses jeleneteket például nyugodtan kihagyhatták volna. Nem ad semmit a sztorihoz, egyik olyan, mint a másik, az érzések közvetítését hagyhatták volna a színészi játékra. Remélem, ha megéri az emberiség ezt a távoli jövőt, a nők már hírből sem fogják ismerni a kapcsos melltartót. Nekem ez elég kiábrándító volt az egyébként találó és szép jelmezek mellett. :) :) Az amerikai filmesek nehezen engedik el a hibáikat, sajnos ez látszik. Talán kevésbé idézi Asimov remekét, mint kéne, de azért van, ami ellensúlyozza. Élveztem, szurkolok nekik, várom a folytatást.