Közösség

Vélemény:

 

72 A félelem utcája 3. rész: 1666

(2021)

A félelem utcája 3. rész: 1666

 
stevepisti   2021.07.22 16:23
0

Összességében engem nagyon meglepett ez a trilógia, pozitív értelemben okozott csalódást. Az első rész hozta a 90-es évek tinihorror stílusát, amit pl. a Sikoly filmekben is megismerhettünk. A második rész a Péntek 13 stílusjegyeit hordozza. A harmadik résznél A falu hangulata érződött leginkább, első blikkre ezek ugrottak be nekem. Valójában semmi újat nem mutat, de mindhárom résznél sikerült a stílusjegyeket jól levenni, ezeket jól alkalmazni, megjeleníteni. A zenék is illetek a különböző korokhoz. Tetszett, hogy különböző korokban visszatértek azonos helyszínekre, és itt visszaemlékezéseket is láthatunk. Persze vannak benne túlzások, pontatlanságok, de ezek bármelyik hasonló filmben is előfordulhatnak, nem is volt ezzel különösebben gond. Azonos színészek alkalmazása mindhárom részben szintén jó ötlet volt. A színészi játékok rendben voltak, kiemelni nem tudnák senkit, nagyjából egyforma teljesítményt nyújt mindenki. Úgy látszik, az azonos nemhez való vonzódást már minden filmbe bele kell erőltetni, ezt itt is keményen beletolják az arcba, engem különösebben nem zavar, bár lehetne ezt finomabban, burkoltabban is, kár, hogy ez már kritériumnak számít, bármit is nézünk. Én jól szórakoztam mindhárom rész alatt, kikapcsolt, élveztem.