Közösség

Vélemény:

 

82 Amerikai pszichó

(2000)

Amerikai pszichó

 
harnas1207   2018.11.28 17:20
0

Elfogult vagyok a filmmel kapcsolatban, mert Bret Easton Ellis könyve a kedvencem. A film kivételesen tartja a nyomtatott verzió színvonalát. Ehhez hozzá járul az is, hogy Patrick Bateman szerepét egyszerűen Christian Balere találták ki. A történetet olvasva is így képzeltem el ezt a negatív főhőst. Ugyan több jelenet is át van írva, és kicsit fel vannak gyorsítva az események, mégse veszít semmit a mondanivaló az értékéből. A mai rohanó és sikkes világban az emberek nem foglalkoznak egymással. Fontos az, hogy ki mit hord, milyen telefonja van, vagy hol nyaralt, de hogy ki is ő valójában azzal nem foglalkozunk. A facebook világában ez már túlságosan is felerősödött. Vajon észrevennénk e bármelyik ismerősünk halálát vagy eltűnését? Ha ma bemennék a munkahelyemre és bevallanám a munkatársaknak, hogy az éjjel gyilkoltam, ugyan bármelyiket érdekelné? Bezzeg ha szandál zokniba sétálnék be, akkor rögtön rólam beszélne mindenki. Azon túl, hogy a film megpróbál bemutatni egy felszínes világot és azon minden félelmét, egyben még a sznobság bibliája is. Számomra mulatságos, ahogy a szereplők az akkori idők luxuscikkeivel kérkednek. Walkman stb. Az örök igazság a film végén ki van mondva: ha nincs megtorlás, akkor bármennyi bűn elkövethető. A kérdés csak az, hogy ezen bűnök valósak-e vagy csak a képzeletünk szüleményei.