Közösség

Vélemény:

 

93 Forrest Gump

(1994)

Hanks nagy berobbanása

 
JRD   2022.03.01 13:45
0

Főiskolai éveim egyike alatt matek szeminárium helyett lógtam be a moziba. Hanks sosem tartozott a kedvenceim közé. Ízlésemnek túl kisfiús volt mindig is, de színészi volumene már akkor megcsillant. Igazi áttörést számára ez a film hozott, noha amikor néztem, rohadtul nem tudtam eldönteni, hogy ez most egy vígjáték vagy egy szatíra, esetleg egy abszurd humorú komédia... Viszont a történet remekül van felépítve. Az addig bárgyú karaktereket játszó Hanks mint egy üstökös száguldott be Hollywood egére, és megmutatta, hogy nem kell a sikerhez kemény akcióhősnek lenni. Vagy nem kell az épp divatos trendeknek megfelelő karaktereket eljátszani ahhoz, hogy elismerjék. Az értelmi nehézségekkel küzdő főhős figurájának megformálásáért nem véletlenül kapott Oscar-díjat, méghozzá megérdemelten. Maga a történet egy áttekintés: Gyerekkortól a jelenig és tovább. Az amerikai történelem egyes állomásain keresztül. Elvis, vietnámi háború... stb. Ha érezni akarod a Forrest Gump-élményt, akkor eredeti nyelven nézd meg. (Megjegyzem: igaz, a magyar szinkron sem von le az értékéből, de tapasztalatom szerint a szinkron gyakran elviszi a figurát és a színészi játékot a szinkronizáló tehetségének irányába. Így sok olyan amerikai film van, melyet remeknek tartunk, de eredeti nyelven végignézve kiderül, hogy XY nem különösebben jó színész. Lásd pl.: Kristen Steward ). Szóval! Filmre fel, és jó szórakozást!