2018.10.23 11:03 Márton Olvasottság: 104x
1

Egy fapados folytatás A cápa boszzúja

Sok emberrel beszéltem anno, hogy látták e a klasszikusnak számító 1975-ben készült Cápa című filmet és azok folytatásait (persze akik kedvelik a horrorfilmeket, szinte egyértelmű volt, hogy látták eme filmeket) az viszont nagyon érdekesnek találtam, hogy szinte mindannyian úgy emlékeztek hogy "csak" három részből állt az egész Cápa című horror frencsájsz és talán csak egy két ismerősöm emlékezet arra, hogy "született" még egy része, amit A cápa bosszújának kereszteltek el! Persze ezzel nem is okolnám őket, hisz ha őszinték akarunk lenni, nem is úgy lett anno reklámozva a film, hogy Cápa 4, hanem egyből ezzel az igencsak találó címen futtatták (ami ugyebár egyből egyfajta "spoilert" is tartalmazott)! Egyértelműen minden Cápa rajongónak talán a harmadik rész verte ki a biztosítékot a legjobban (ezt meg is tudom érteni, hisz én is inkább a nosztalgiafaktora miatt értékeltem egy gyengécskére, nem pedig a minősége miatt) de nálam a totális mélypontot, az utolsó felvonás hozta el! Hiába hoztak vissza több mindent eme rész készítői (visszatér Brody felesége és a történetet eleinte visszahelyezik az első két részben jól megismert Amity-be) számomra ez édeskevés volt! Mert hát maga a történetben található elképesztő logikai bukták, engem többször akasztott meg, mint egy átlagosan "csak rossz film esetében"! Színészek ide vagy oda, sajnos nem tudták a karakterüket kellő minőségi alakítással megtölteni és ezért számomra teljesen közömbösek is maradtak! Továbbá érdemes kiemelni a filmből maga a Cápa ábrázolását, ami számomra mindig egyfajta vesszőparipám volt az eddigi összes cápás filmnél! Hát, maradjunk annyiban, hogy legalább nem rém gyenge számítógépes effektekkel "keltették" életre a nagy fehért, mint sok esetben a harmadik részben, hanem újra báb/bábokkal jelenik meg a képernyőn ezt értékeltem benne, még akkor is, ha nagyon is kilóg az a bizonyos lóláb minőség terén! Sajnos viszont hangulatilag és izgalmak szintjén is, elég "fapados" lett az utolsó rész és ez igaz a brutalitásra vagy a vér megjelenítésére is! Összegezve: méltatlan lezárása egy akkora klasszikusnak eme rész, mint ami a 75-ös Cápa volt!

horror | kaland | thriller

A Brody család a sok megpróbáltatás után azt hiszi, megszabadult a rémisztõ múlttól, a családot kísértõ gyilkos cápától. A fiúk már felnõttek, Michaelnek családja van,... több»

1