Közösség

Vélemény:

 

74 A Pont-Neuf szerelmesei

(1991)

A Pont-Neuf szerelmesei

 
Berto49   2018.05.31 23:50
1

Az biztos, hogy nem tartozik a kedvenc filmjeim közé. Sokan minden idők egyik legjobb szerelmesfilmjének tartják, ám nekem nem ez a véleményem. Két fantasztikus színész játéka miatt értékeltem jóra, mert a történet nagyon messze rugaszkodott el a valóság talajától. Szerintem egy filmnek legalább nyomokban kötődnie kell a reális élethez (néhány kivételtől eltekintve, hiszen ez nem követelmény a fantasy, sci-fi, animációs, stb. filmeknél). Hősei Michele (Juliette Binoche) a csak félszemmel látó festőnő és Alex, (a rendező, Leos Carax favorizált színésze, Denis Lavant. Megannyian zseniálisnak tartják, de én alapesetben is csak közömbös vagyok vele szemben) az akrobatikus képességekkel is rendelkező tűzzsonglőr. A Párizs legrégibb hídjának felújítása miatt lezárt területen, a Szajna felett hajléktalanként tengetik életüket, míg az őrült szerelem rabjává nem lesznek. Annak ellenére, hogy nem túlságosan tetszett, van benne néhány olyan látványos jelenet, amelyre sokáig emlékezni fogok. A francia forradalom 200 éves évfordulója alkalmából rendezett pazar ünnepségek fényűző háttere teszi emlékezetessé hőseink sorsát.