Ahogy a cím is sejteti, a lehetőséget megkapta a sorozat; minden előítélet és elvárás nélkül ültem elé (itt jelezném, nem vagyok az Alien franchise rajongója, úgyhogy a legendás elődökhöz sem próbáltam hasonlítani vagy azokhoz mérni). Nem szeretném tovább pocsékolni az időm egy hosszabb vélemény megírásával sem, úgyhogy a lényegre térek: 1 évadnyi totál unalom. Jönnek és gyilkolnak a Xenomorphok meg más különleges és veszélyes földönkívüli életformák egy a Földre zuhant űrhajóból; vannak a velük szembeszálló, emberfeletti képességekkel rendelkező humanoidok, a hasonló tematikájú filmek dilemmáival (Valódi ember vagyok-e?, stb.). Ez így első körben jó alapot szolgáltatna egy vállalható sci-fi sorozathoz, de a végeredmény olyan szinten súlytalan és unalmas, hogy Ripley (vagy a klónja) inkább hibernáltatja magát, és csak az utolsó rész stáblistájának végén ébred fel. Igaza van, ő legalább nem pocsékolta az idejét, hogy végigszenvedjen egy egész évadot.
Ahogy a cím is sejteti, a lehetőséget megkapta a sorozat; minden előítélet és elvárás nélkül ültem elé (itt jelezném, nem vagyok az Alien franchise rajongója, úgyhogy a legendás elődökhöz sem próbáltam hasonlítani vagy azokhoz mérni). Nem szeretném tovább pocsékolni az időm egy hosszabb vélemény megírásával sem, úgyhogy a lényegre térek: 1 évadnyi totál unalom. Jönnek és gyilkolnak a Xenomorphok meg más különleges és veszélyes földönkívüli életformák egy a Földre zuhant űrhajóból; vannak a velük szembeszálló, emberfeletti képességekkel rendelkező humanoidok, a hasonló tematikájú filmek dilemmáival (Valódi ember vagyok-e?, stb.). Ez így első körben jó alapot szolgáltatna egy vállalható sci-fi sorozathoz, de a végeredmény olyan szinten súlytalan és unalmas, hogy Ripley (vagy a klónja) inkább hibernáltatja magát, és csak az utolsó rész stáblistájának végén ébred fel. Igaza van, ő legalább nem pocsékolta az idejét, hogy végigszenvedjen egy egész évadot.