Közösség

Vélemény:

 

73 Nagy zűr kis Kínában

(1986)

Nagy zűr kis Kínában

 
ArpiHajdu és Réci   2017.02.11 15:17
0

Kövezzetek meg érte, de szerintem ez a film iszonyatosan gagyi, még akkor is, ha nem veszi magát komolyan. Még paródiának sem tudnám nevezni. És itt nemcsak az idejétmúlt speciális effektusokra gondolok. Pedig az alapötlet tetszett: egy távoli kultúrába belepottyan a "tökös amerikai" és ennek a kettőnek az ütköztetéséből valami jót is ki lehetett volna hozni. Még a '80-as évek hangulata is tetszett, de sajnos ez minden.

Negatívumként azt rónám fel, hogy a karakterek nemes egyszerűséggel úgy rosszak, ahogy vannak: Kurt Russell-t kedvelem, de ebben a filmben jószerivel csak bénázott, ráadásul menő egysorosokat akartak a szájába adni, sikertelenül. Mellette pedig egyetlen mellékszereplőt sem tudok kiemelni (Kim Cattrall harmatgyenge volt, James Hong bár vicces volt a szerepében, de őt sem tudom kiemelni). Emellett pedig a történet olyan szinten kiszámítható, hogy szinte minden egyes fordulatára már előre számítottam. Bár szeretem Carpenter filmjeit (főleg az 1982-es A dolgot), de ez a filmje nem tetszett, mert minden egyes elemében úgy gagyi, hogy csak na.