Közösség

Vélemény:

 

55 Halálos kitérő: Az örökség

(2021)

Wrong Turn

 
János Antal   2021.03.07 14:19
3

Sajnos nekem nem tetszett, több okból sem. Először is semmi köze a többi Wrong Turn filmhez, bár ettől még lehetne jó. De nem az. Először is a karakterek egyikével sem tudtam azonosulni (irritáló hipszter gyerek, a már kötelező meleg pár stb). Másodszor pedig rengeteg logikai hiba van a sztoriban. Párat kiemelnék. 1. az elején a fatörzs, mikor összelapítja az első áldozatot, utána látszik, hogy előtte is, mögötte is állnak a fák. Akkor hogy gurult le a lejtőn? 2. Mikor az apa megtudja, hogy a hegyen van a lány, és megölték/elrabolták, nem hívja az FBI-t, a rendőrséget, hanem felbérel inkább egy helyi lúzert. 3. Ugyanígy, mikor megmenekülnek és hazatérnek, biztos elgondolkodtak: most mi legyen? Szóljunk a szerveknek, hogy él a hegyekben egy törzs, aki rendszeresen kinyírja az arra tévedőket, akik esetleg helikopterrel átnéznék a területet (a falu simán látszana), vagy hagyjuk inkább az egészet a fenébe? 4. A 3 vadász hirtelen átpártolását se értettem. Verjük össze az öreget, aztán menjünk megmenteni? Ha tényleg elrabolták/megölték az öreg vadász rokonát, akkor ő miért nem szólt az állami rendőrségnek, FBI-nak, hiszen pontosan tudta, hol a falu. A logikátlanságok miatt és a szereplők miatt ez sajna gyenge lett.