Közösség

Vélemény:

 

85 Konvoj

(1978)

Konvoj

 
ZeroHero   2015.05.04 22:59
1

Valamikor a 80-as évek közepe táján láttam először, és a hatás amit kiváltott, semmilyen szinkronban nem áll azzal, amit itt alant olvastam.Sokkal inkább az akkori magyar valósággal hasonlítottam össze, amikor megremegett az ember gyomra, ha rendőrt látott, akkor is persze, ha nem csinált semmi törvénybe ütközőt a világon.Amikor engem friss jogsival egy év alatt a városomban 17-szer !!! igazoltattak, amikor a rendőr nálunk nem kizárólag a törvény, a bűnüldözés szolgálatában állt, hanem egy elnyomó rendszer kiszolgálója is volt egyben.Nos ennek a fényében baromira tetszett az a "civil kurázsi", ahogy ezek a kamionos srácok összeverődtek, és szembe mertek menni a "medvékkel".
Olyasmit csináltak, ami itt "nálunk" elképzelhetetlen volt.
Jól esett kicsit cinkosan összekacsintani a Gumikacsával, szerintem Te érted, hogy miről beszélek, még akkor is, ha persze megértem, hogy nem tetszett a film.
Amikor kinevettük a tahó amcsi zsarut, azzal együtt kinevettük az itthoni megfelelőjét is. :)
A zenéjét meg imádom, de hát ez szubjektív, meg persze a fiatalkor mindent megszépítő emléke is.