Közösség

Vélemény:

 

77 Mennyei királyság

(2005)

Túl sokat akart

 
msfini   2022.03.25 19:18
0

A film nem csupán egy egyszerű kalandfilm, történelmi alakok keverednek kitalált karakterekkel, valós tények a mesével. Mondhatnánk monumentálisnak a filmet, de túl hosszúnak is. Nevezhetjük a rendező nagy filmjének, de én a felétől kicsit untam is. A rendezői változatot néztem, mivel azt hallottam, hogy anélkül meg se lehet érteni a filmet igazán. Persze emiatt elég hosszú is számomra. A látvány rendben volt. Sőt, volt néhány kifejezetten jól megalkotott csatajelenet, és igen durva is volt, mint maga a kor, amiben játszódik. Valami mégis hiányzik belőle. Valami miatt nekem sosem nyújt olyan teljes élményt, amitől tudom, hogy egy epikus, monumentális művet nézek, aminek minden perce fantasztikus. Orlando Bloom egy sablonos hősfigura volt, de nem is tökéletes. Viszont a filmben úgy érződik, mintha egyik percben még kovács lenne, aztán a másikban egy nagy keresztes hadat vezetne. Szerintem ez a történet inkább sorozatra termett, nem filmvászonra. Nincs idő kifejteni a dolgokat, gyakran nem is igazán fogtam fel, hogy ki kinek az alattvalója. A Saladin-ábrázolás viszont igen tetszett, nem a szokásos "ő gonosz, mi meg a jók vagyunk" felállás volt. Ki is van mondva a filmben, hogy nem Isten miatt harcolnak, hanem pénzért és földért.