Közösség

Vélemény:

 

53 Holtak napja

(2008)

Holtak napja

 
moov18   2016.02.05 19:01
1

Szintén egy alkotás a régi filmélményeim közül. Nagyon átlagos. Egyébként sem kedvenceim a zombis filmek, mindegyik ugyanarról szól, ugyanaz a séma, az eljárás. Túlélni, túlélni, túlélni. Előbb utóbb elcsépeltté és vontatottá válik. Mintha csak egy képet tennének elém, hogy nézegessem a nap minden percében. Nem változik benne semmi, nem lesz jobb vagy rosszabb attól, hogy kitartóan fixírozom. Hiába nézegetem, semmi meglepő nem történik. Itt is ugyanez ez a szisztéma. Nézem és semmi sem változik, ha meg mégis akkor az kiszámítható és érdektelen. Kellőképp régen láttam, de szinte előttem van Mena Suvari savanyú tekintete, nem hajlandó kikopni a fejemből. A zombik is látványosra sikerültek, rájuk néz az ember és szinte érzi a rothadó hús szagát, ez főleg a sminkesek, maszkmesterek érdemi tevékenysége. Az biztos, hogy voltak benne ütős jelenetek, nem feltétlen finomkodik, de számomra már nem tudnak újat mutatni a témában. A The Walking Dead lelkes rajongója, hívője vagyok, rendszerességgel nézem, lehet épp emiatt értékelődik le bennem Steve Miner munkája. Hiszen ott már mindent láttam, meg egyébként sem falatkaparóan izgalmas a téma. Párszor már megrágták-kiköpték. Biztos lesznek még kísérletek ebben a műfajban az ilyen jellegű filmekre, kétszer nem mondom. De ez nem volt szép.