Közösség

Vélemény:

 

56 Az ördög széke

(2007)

Az ördög széke

 
moov18   2016.02.22 10:51
0

Az egyik legkülönlegesebb filmélményeim közé tartozik az Ördög széke. Még most sem tudom eldönteni, hogy tetszett-e amit láttam vagy sem. Valószínűleg az is nehezített, hogy angolul láttam mindenféle felirat nélkül, a nyelvi nehézségek is azért előjöttek. Az eleje nagyon nehezen indul be, láthatjuk amint Nick West és barátnője elkalandoznak egy elhagyatott elmegyógyintézetben, itt még egészen izgalmasan indít. Aztán a páros női tagja leül egy különös székre, majd teste valamiféle csonkításon megy keresztül aztán eltűnik. Azt gondoltam, hogy ez valami fantasztikus lesz. A főszereplőnk bekerül egy zárt pszichiátriára, majd 4 évvel később egy elmeorvossal és annak tanítványaival visszamennek a tett színhelyére, és történnek amik történnek. A székbeülős jelenetek egytől-egyig trancsírozósra sikerültek, ezek például nagyon tetszettek. Voltak ezeken kívül is szép számmal erőszakos jelenetek, rengeteg vért használnak, már-már bántó sokszor az emberi szemnek. Ez egy plusz pont, hogy nem voltak gyávák a készítők, mindent keményen az arcunkba tolnak. A történetet azonban részletesebben is kidolgozhatták volna, a rendezés is kissé felületesre sikerült. A színészi játékról meg jobb ha nem ejtek szót. Egy csapat amatőr színjátszó hatásosabban érvényre juttatta volna a dolgokat mint a képernyőn látható angolok. Igazából vegyesek az érzelmeim, tetszett is meg nem is. Magam sem tudom. Ettől függetlenül két csillagot kap, mert valami jobbat is kihozhattak volna belőle.