Közösség

Vélemény:

 

72 Ai no mukidashi

(2008)

Ai no mukidashi

 
Miska bácsi   2018.05.31 00:21
0

Egy 4 órás drámát vártam Japán keresztény kisebbségében. Az első 30 perc ezt szépen hozta is. Akkora műfaj-kavalkádot kaptam, amire nem voltam felkészülve. Ez magában nem baj, de ebben a megvalósításban nem tetszett. A harcművész-bugyifotózás bemutatásától kezdve nagyon furcsa lett a film, sajnos ezt a fajta humort kevésbé tudtam értékelni. Ezen kívül minden jelenetet rossz volt nézni, amiben Sasori-ként jelent meg Yuu. Még rosszabb volt a 0 egyház vezetőjének karaktere. Egy gimnazista korú bűnöző, aki egy szekta területi vezetője, aminek nincs is semmi értelme? Bárcsak kiírták volna a szkriptből. Hogy a kerti locsolóként művért spriccelős, hentelős jelenetekről ne is beszéljünk. Gyengeségei ellenére kis szünettel mégis végignéztem a 4 órát, és voltak kifejezetten jó pontjai. A drámai jelenetek jól működnének, ha nem zilálná szét őket a felesleges brutalitás és a kínos jelenetek. Zeneírás és -választás fantasztikus, és pár dicséretes tehetségű színész is megfordult a filmben. Sok jelenet beleivódott az agyamba groteszksége miatt, de a legnagyobb pillanat Youko monológja volt a tengerparton. Azért a 3 percért megérte elkészíteni ezt a 4 órás filmet, és megérte megnéznem. Gratulálok Mitsushimának.