Közösség

Vélemény:

 

81 Tick, Tick... Boom

(2021)

Lejár a homokóra

 
Képkockák   2021.11.23 18:44
0

A musicalfilmeket bár nem szeretem, az életrajzi filmek a kedvenceim közé tartoznak, így muszájnak éreztem megnézni ezt az alkotást, főleg Andrew Garfield főszereplése miatt, akit a Hacksaw Ridge miatt nagyon megkedveltem. A film minden zenéje nagyon jó és a történetvezetés is remek, de szerintem a színészek és a képi világ viszik a hátukon a filmet, amit amúgy ajánlok, hogy eredeti hanggal nézz meg, hiszen az énekek miatt úgyis csak így adhat teljes élményt. A történet a saját gondolkodásommal is párhuzamba állítható, hiszen remélem, hogy egyszer én is valami maradandót alkothatok, ami fennmarad majd a halálom után, és ez az az üzenet, amit nagyon jól megragad és bemutat a film az első perctől fogva. Hiszen egy ilyen folyamatnak nem csak a könnyed, érzelmes és szép részei vannak meg, hanem a stresszes, kifacsart pillanatok, mikor nem tudjuk, hogy mit tegyünk, hol legyünk, vagy egyáltalán mire gondoljunk. Összességében a musical és életrajzi filmek kedvelőinek bátran ajánlom ezt az alkotást, azok, akik nem kedvelik a musicalt, pedig bátran tegyenek egy próbát, mert bőven van mondanivalója a filmnek.