Közösség

Vélemény:

 

81 Wonka

(2023)

Wonka

 
Zelegor   2024.01.06 22:52
0

Őszintén szólva abszolút hidegen hagyott ez a film, mert egyrészt azt hittem, a régi változatnak egy remake verziója, másrészt a régebbi (2005-ös) filmet is furcsállva néztem anno, mármint meglehetősen bizarra sikerült. Valamilyen YouTube-videóban hallottam a 2023-as Umpalumpa dalt, aztán elkezdett érdekelni a film. A moziban ülve jöttem rá, hogy ez musical, szóval már a film kezdetén azt gondoltam, hogy nem ezt a filmet kellett volna választani. Aztán sorra jöttek a meglepetések: humor, látvány, szürrealitás, nyilván a korhatár miatt felmerült pár kérdőjel a kivitelezésben, de összességében ez egy jó mozifilm. Viszont a Westendbe soha többet nem fogok menni, egyszerűen a legalja, amit műveltek egyesek... Alapvetően a film 90%-a viszonylag sötétnek mondható, így amikor telefont nyomkodnak a perifériámban, egyszerűen tűrhetetlenné, élvezhetetlenné teszi az egészet, pláne amikor egyszerre többen is ezt csinálják, kérdem én, mit keresnek a moziban ezek az emberek? Volt, aki felállt, és rászólt a másikra, hogy kapcsolja ki a telefont, de pár perc múlva ugyanúgy folytatta... Mivel ez nem egy gagyi tömegfilmre sikerült, így ajánlom olyan moziban megnézni, ahova nem jár a csőcselék. Ui. A magyar szinkron kifogástalanra sikerült. 8/10.