Közösség

Vélemény:

 

76 A gyilkos járat

(2022)

Az év egyik legjobb filmje A gyilkos járat

 
Solo   2022.08.10 20:13
8

Nagyon bejött nekem A gyilkos járat (Bullet Train), pedig az első 30 percben még nem hittem, hogy ennyire tetszeni fog. Rájöttem, remek a script és óriási a rendezés is, le a kalappal David Leitch előtt. A karakterek óriásiak főleg, ahogy bemutatásra kerülnek. Nagyon tetszettek a szellemes párbeszédek is, melyek miatt egyszerre volt Tarantino és Guy Ritchie utánérzésem. Előbbi a véres helyzetek, utóbbi pedig a furcsa fekete humor miatt jutott eszembe mialatt néztem a filmet. Ennek a mozinak megvan a saját stílusa. Brad Pitt fergeteges, külön kiemelendő Brian Tyree Henry, akinek minden mondatán teli szájjal nevettem. Az akciók egyre véresebbek ahogyan haladunk a végkifejlet felé, a zárás pedig komoly látvány-orgia. Felbukkan Sandra Bullock is, akiről megállapítható, hogy még mindig nagyon jó nő. Nálam A gyilkos járat az év eddigi legjobb filmje a Top Gun: Maverick mellett. Értékelésem így nem lehet kevesebb 90%-nál. Egészen biztos, hogy amint tudom, újra megnézem majd. Mindenkinek ajánlani tudom.