Közösség

Vélemény:

 

76 A gyilkos járat

(2022)

Tarantino - Guy Ritchie - Robert Rodriguez keverék Brad Pittel

 
The Critic   2023.09.23 21:49
1

Kitűnően szórakoztam rajta, és közben egyetlen másodpercre sem unatkoztam. Látványában Quentin Tarantino, szövegeiben Guy Ritchie, vérességében pedig Robert Rodriguez jut eszembe a film stílusáról. David Leitch eddigi legjobb rendezése. A legkülönlegesebbek persze a szövegek, Brad Pitt lazasága és a furcsa páros, Aaron Taylor-Johnson–Brian Tyree Henry párbeszédei. Érdekes élményt jelent a humor és a véres harc keveredése, melyet ügyesen old fel Brad Pitt laza karaktere, aki könnyedén él túl minden helyzetet és minden párharcot. A film egyszerre izgalmas és vicces, tele fordulattal, amelyek miatt nem lehet NEM élvezni az egészet. Még 2022 augusztusában láttam a moziban, aztán később, néhány napja újra megnéztem, és megint nagyon tetszett. A legvégén felbukkan Ryan Reynolds és Sandra Bullock is egy-egy jelenetre. Díjaztam a szamurájkardos alakításokat is, a vonatos zárás b*romi látványos. A bunyók és fekete humorral átitatott absztrakt párbeszédek filmje egy nagyon jó rendezésben. Értékelésem erős 85%. Többször nézős.