Közösség

Vélemény:

 

76 A gyilkos járat

(2022)

A gyilkos járat

 
orákulum   2024.04.09 20:48
1

A legjobb akció-vígjáték, amit láttam. Igaz, ritkán nézek ebbe a műfajba tartozó filmet. Brad Pitt zseniális, csak az ő poénjai miatt is megérné a figyelmet. A többi színész is jó. Joey King konkrétan egy színészkedő, másokat manipuláló karaktert alakít, szerintem amúgy ügyesen. A többi karakter is szuper, az ikrek karaktere (Aaron Taylor-Johnson és Brian Tyree Henry alakításában) viszont zseniális. A poénok többsége találó, bár van egy-két gyengébb is. Az akcióra sem lehet panasz, az összecsapásokat szépen bemutatják, nem spórolnak a véres jelenetekkel sem. A forgatókönyv remek, az izgalmas történetet közel tökéletesen mutatja be. A rendezés és az operatőri munka szinte már csak hab a tortán. A sztori pont annyira szövevényes, hogy egy fárasztó munkanap után is megérti az ember. A felépítése jó, az elején nem mindent értünk és tudunk, de szépen sorban összefutnak a szálak. Az időben is ugrál, ami még pörgősebbé és izgalmassá teszi. Összességében jól meg van csinálva. Szerintem ha valaki egy akciódús filmet könnyed kikapcsolódás gyanánt szeretne nézni, esetleg még szereti Brad Pittet, akkor ez a megfelelő film.