Közösség

Vélemény:

 

64 Soha ne mondd, hogy soha (James Bond: Soha ne mondd, hogy soha)

(1983)

Soha ne mondd, hogy soha (James Bond: Soha ne mondd, hogy soha)

 
Terminátor6   2018.06.24 20:30
0

Minimalista, ugyanakkor minden szinten korrekt alkotás. Mivel nem hivatalos Bond film, ezért lényegesen kevesebb volt a költségvetés. Ezt a hátrányt viszont a film át hidalta azzal, hogy a kreativitásra támaszkodott. Gondolok itt arra, hogy jóval több dialógust kapunk, kevesebb akciót. A színész gárda kimondottan eltalált lett, Max Von Sydom-ot ugyan csak kis ideig, de megtapsolhatjuk, a negatív szereplő pedig teljesen korrektül hozza a karaktert. És végül ne feledkezzünk meg Sean Connery ről sem, aki ugyan megöregedett már, de még mindig elhisszük neki, hogy ő Bond, James Bond. A főcímdal remek lett szerintem, ez is mutatja a kreativitást. Az akciók is teljesen rendben vannak, ez újabb plusz pontot jelent számomra. Ezenkívül a filmben feltűnik a későbbi Mr. Bean, vagyis Rowan Atkinson, aki nem hazudtolja meg későbbi szerepét. Végül megemlíteném a film lezárását, ami hatalmasat ütött volna akkor, ha ez lett volna az utolsó Bond kaland. Szerintem még mindig inkább ez a javasoltabb, mint az ugyanebben az évben megjelent Polipka. Éppen ezért adok a filmre 7 pontot, mert engem meggyőzött.