Közösség

Vélemény:

 

40 A halál művészete

(2004)

A halál művészete

 
moov18   2016.02.06 10:49
0

Hiteltelen színészi játék, végtelenül elfuserált rendezés. Nagyjából ennyiben nyilvánul meg a Halál művészete. Nem vagyok oda-vissza az ázsiai horrorfilmekért, van valami a habitusukban amitől nekem egyszerűen élvezhetetlenné válik. A Meghallgatás volt az egyedüli olyan keleti alkotás, amelyben pozitívan csalódhattam. Hatáskeltésben, feszültségteremtésben egyáltalán nem nyomatékosak, rendezésben sem jeleskedhetnek. Van benne néhány gore jelenet, párszor elcsodálkozhatunk a látottakon, de ennyiben ki is merül! Unalmas, üresjáratokkal átszőtt, vontatott, feszültség nélküli kis parádé ez kérem szépen. Nem is méltatom további szóra. Röviden: érdemes elkerülni. Semmilyen hangulat, lyukas történet, vérciki rendezés, színészi játék pedig egyszerűen nulla! Őszintén megvallva elég régen láttam már, nem teljesen klappol minden, ettől eltekintve szörnyű emlékekkel gazdagított. Nem tudom mi vitt rá, mindenesetre nem lehettem beszámítható, mikor emellett a szörnyűség mellett döntöttem. A Halál művészete nálam egyértelműen kasza.